Az étolaj drágult a legjobban
2008. áprilisban az egyhavi átlagos fogyasztóiár-emelkedés 0,3 százalék volt, 2007. áprilishoz viszonyítva pedig 6,6 százalékkal növekedtek az árak. A KSH gyorsjelentéséből kiderül, hogy egy hónap alatt – 2008. márciushoz viszonyítva – az élelmiszerek árai 1,4 százalékkal emelkedtek.Növekedett az étolaj (7,2 százalék), a sertéshús (3,9 százalék), a szalámi, szárazkolbász, sonka (3,2 százalék), valamint a margarin (3 százalék) ára. Az idényáras élelmiszerek nélkül számítva az élelmiszerek árai az előző hónaphoz képest 1,2 százalékkal drágultak. A szeszes italok, dohányáruk árai szintén az átlagosnál nagyobb mértékben (0,7 százalék) nőttek.
12 hónap alatt, 2007. áprilishoz viszonyítva az élelmiszerek árai az átlagosnál nagyobb mértékben, 12,7 százalékkal emelkedtek. Ezen belül jelentősen drágult az étolaj 65,3, a liszt 47,8, a száraztészta 22,9, a tej 22,4, a sajt 22,0, a kenyér 19,3, valamint a péksütemények 16,8 százalékkal.
Árcsökkenés volt megfigyelhető a cukor (7,1 százalék) esetében. A háztartási energia átlagot meghaladó, 8,7 százalékos áremelkedésén belül az elektromos energia és a vezetékes gáz ára 9,8-9,8 százalékkal nőtt.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
OKSZ: az árrésstop elérte a kívánt hatást, ki lehet vezetni
Az árrésstopban érintett élelmiszerek átlagos kosárértéke egyértelműen csökkent a rendelkezés…
Tovább olvasom >Éleződő vámháború és új piacok keresése: szorult helyzetbe került az európai élelmiszerexport
Az amerikai büntetővámok bejelentése és a kereskedelmi feszültségek fokozódása új…
Tovább olvasom >Megnövelten hőálló PET-csomagolóanyagot fejlesztett a Pro Form Kft. és a Műegyetem
Közösen fejlesztett megnövelt hőállóságú PET-csomagolóanyagot a Pro-Form Ipari és Kereskedelmi…
Tovább olvasom >