Az első negyedévben 6,4 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom Romániában
Az első negyedévben, a nyers adatok alapján 6,4 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom Romániában éves összevetésben – közölte az Országos Statisztikai Intézet (INS).

Immár több mint 50 saját márkás
terméket kínál a brit Lidl
A nem élelmiszer jellegű termékek forgalma 12,3 százalékkal emelkedett, az üzemanyag-kiskereskedelem forgalma 2,7 százalékkal, az élelmiszer, ital és dohányáru értékesítése pedig 1,8 százalékkal nőtt. A naptárhatással kiigazított adatok a kiskereskedelmi forgalom 5,5 százalékos bővülését mutatják. A nem élelmiszer jellegű termékek terén 11,5 százalékos volt a növekedés, az üzemanyagoknál 3,2 százalékos, az élelmiszer, ital és dohányáru tekintetében pedig 0,9 százalék. Márciusban a nyers adatok szerint 2 százalékkal, a naptárhatással kiigazított adatok szerint pedig 4,3 százalékkal bővült a kiskereskedelmi forgalom 2023 azonos időszakához képest. Az előző hónaphoz viszonyítva márciusban 8,6 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom a nyers adatok és 0,7 százalékkal a naptárhatással kiigazított adatok szerint.
Kapcsolódó cikkeink
KSH: decemberben a kiskereskedelmi forgalom az előző év azonos időszakit 3,5, az előző havit 0,2 százalékkal haladta meg
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Tavaly 3,5 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom Csehországban
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >További cikkeink
Magyarországon 13,9%-kal nőtt a biotermékek kiskereskedelmi forgalma – hazánk az Európai Unióban a második leggyorsabban bővülő piac
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Közel 140 hazai beszállító, 60%-os növekedés – AI-megoldásokkal gyorsít a SPAR Régiók Kincsei programja
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >

