Az élelmiszerárak növelik az inflációt
Az árvíz és a rossz időjárás miatt emelkedő élelmiszerárak felhajtják az inflációt Magyarországon. Palócz Éva, a Kopint – Tárki igazgatója szerint a gabonaterméskiesés importból pótolható, a zöldség és gyümölcs már kevésbé.
Felhívta a figyelmet arra is, hogy mivel a környező országokban is viharos időjárás volt így előfordulhat akár a világpiaci árak emelkedése is mellyel számolni kell – mondta a Kopint Tárki igazgatója az Inforádiónak.
A magyar gazdaságra vonatkozóan elmondta az intézetigazgató, hogy nem várnak kiugró javulást, lassabb, de folyamatos növekedésre számít. Ezt alátámasztja a Központi Statisztikai Hivatal jelentése is mely szerint az első negyedévben 0,9 százalékkal volt nagyobb a gazdaság teljesítőképessége az előző negyedévhez képest.
A vezérigazgató felhívta a figyelmet arra is, hogy a fejlődés üteme nem lesz ilyen mértékű a következő negyedévekben hisz ilyen ütemű növekedés esetén év végére akár négy százalékos bővülés is lehetne – írja a Világgazdaság Online.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Növekszik a 3D-nyomtatott hús elfogadottsága Németországban
Németországban egyre nyitottabbak a fogyasztók a 3D-nyomtatott, laboratóriumi körülmények között…
Tovább olvasom >42 százalékkal csökkent a nettó üvegházhatású gázkibocsátásunk 1990-hez képest
Hazánk az európai viszonylatban jelenleg elért hetedik legjobb eredményével a…
Tovább olvasom >Az OECD-ben 4,2 százalékra lassult az éves infláció márciusban
A Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) tagországaiban a fogyasztói…
Tovább olvasom >