Az egykori elméleti matematikus ma már biogazda
Az egykori elméleti matematikus ma már biogazda
Dr. Tkacsik Márta elméleti matematikus és biogazda, a Patikakert alapítója volt a FutureTalks Krizsó Szilviával legutóbbi adásának vendége.
A szakembert sokan ismerik a pénzügyi szektorból, hiszen mielőtt biogazdának állt bankok okos rendszerein dolgozott, előtte még a 90-es években részt vett az internet fejlesztésében. Elmondása szerint az elméleti matematika nem a számokkal dolgozik, hanem összefüggéseket és mintázatokat keres. A természetben és a gazdálkodásban mindig olyan rendszerekkel foglalkozik, amelyek az emberről szólnak: „ Én mindig az egyensúlyra törekedtem: test, szellem a lélek együtt, ha ugyanis valamelyik el van nyomva, akkor az elkezd kiabálni. Tizenöt évvel ezelőtt rájöttem, hogy a világ annyira elment a digitális világba, hogy nekem nem ott van dolgom. Én mindig a hasznos feladatokat keresem és azt vettem észre, senki nem foglalkozik az élőlényekkel. Pedig rengeteg civilizációs betegség van, ha ezeket szeretnénk megelőzni vagy kikezelni, akkor az alapokkal kell foglalkozni, mint például a táplálkozás. Szerintem nekem óriási előnyt jelent az a biogazdálkodás során, hogy én elfogadom azt, amit nem értek, ezt még az elméleti matematikus időszakomból hoztam magammal.”
A Patikakertben Tkacsik Márta egy olyan környezetet akart kialakítani, ahol nem jön be semmi és nem megy ki semmi. A gazdálkodás során a természetet hívják segítségül, így nem használnak vegyszert, nagyon fontos a fajtasokszínűség és ügyelnek arra, hogy a termésen kívül tényleg ne kerüljön ki semmi a kertből, ugyanakkor idegen anyagokat sem visznek be pluszban. A biogazda szerint a változatos és tápanyagdús táplálkozás, ami ráadásul teljesen vegyszermentes segít helyreállítani a belek mikrobiomját, ami az egészségünk kulcsa.
Ha kíváncsi a beszélgetés részleteire, akkor ne hagyja ki a legújabb FutureTalks podcastot és iratkozzon fel a csatornánkra! FELIRATKOZÁS ITT!
Kapcsolódó cikkeink
Mikrobiom 1. rész – Egy szuperorganizmus szereplői
Vajon tudjuk-e, hogy szupergazdáknak tekinthetjük magunkat? Igen, testünket mikroorganizmusok népesítik…
Tovább olvasom >Mikrobiom 2. rész – Hogy kerül a képbe az élelmiszeripar?
A „Mikrobiom 1. – egy szuperorganizmus szereplői” című előző cikk…
Tovább olvasom >Kiemelt cél a talajállapot javítása
A talajállapot javítása és a vízmegtartó képesség növelése kiemelt szakpolitikai…
Tovább olvasom >További cikkeink
Új AI alapú tervezőeszközzel segíti az amerikai kereskedőket az Alibaba
Az Alibaba International bevezette a kis- és középvállalkozások igényeire szabva…
Tovább olvasom >Jézus volt az első kommunikátor
Kőszegi András márkatanácsadó volt a Futuretalks Krozsó Szilviával podcastsorozatunk legutóbbi…
Tovább olvasom >