Az Egyesült Államokban legjobb a női vállalkozóknak
Az USA kis mértékben körözte le a tavalyi első helyezett Új- Zélandot a Mastercard 2019-es évi összeállításában, ahol azt rangsorolták, a világ mely országában a legjobb női vállalkozónak lenni – összegzi a CNBC nyomán az origo.
A tanulmány, amely a Nemzetközi Munkaügyi Szervezet, az UNESCO és a Global Entrepreneurship Monitor szervezeteinek nyilvános adatain alapult, megállapította, hogy az Egyesült Államokban a legjobb női vállalkozóként tevékenykedni.
IllusztrációForrás: Shutterstock
Az összeállításnál három fő szempontot mértek, és ezekhez pontokat rendeltek. A maximálisan adható száz ponthoz figyelembe vették a nők fejlődési eredményeit és a munkaerő piaci részvételüket, a pénzügyi ismereteket és a finanszírozási hozzáférést, valamint a vállalkozók támogatását is.
Az USA 70,3 pontot gyűjtött össze, amit „a nők vállalkozói aktivitásának növekedése” és a támogató feltételek, például a vállalkozásindítás megkönnyítése ösztönzött. Új-Zéland 70,2 pontot kapott az erős kormányzás és a megfelelő pénzügyi támogatások miatt. Kanada 69 ponttal a harmadik helyet foglalja el, a helyi kulturális felfogás és a pénzügyi támogatások miatt.
IllusztrációForrás: AFP/Cultura Creative/Sofie Delauw
Ugyanakkor a ranglista alján Algéria (39 pont), Bangaldes (35,9 pont), valamint Egyiptom (35,7 pont) szerepel, olyan tényezők miatt, mint a korlátozott oktatás és a kisvállalkozások gyenge támogatása.
A Mastercard harmadik alkalommal készítette el az éves rangsort, és a cég elmondása alapján ez jelentős hatással bír a nemek közötti egyenlőség előmozdítására, ugyanakkor még a legfejlettebb államokban is van min javítani.
A kutatásból kitűnik, hogy a nemek közötti egyenlőtlenség továbbra is fennáll az egész világon, bár különféle módon nyilvánul meg. És ez nem csupán a fejlett, vagy a fejlődő világ problémája. Még azokon a piacokon is, ahol a legígéretesebb vállalkozói feltételek vannak, a női vállalkozások nem érték el teljes potenciáljukat”
– mondta a Mastercard Ázsia és Csendes-óceáni régiójának ügyvezető alelnöke.
A jelentés 58 országot vizsgált, amelyek együttesen a világ női munkaerejének közel 80 százalékát adják. Érdekesség, hogy a nemek közötti egyensúly Ugandában a legjobb, ahol a vállalkozások 38,2 százalékát nők vezetik, míg az Egyesült Államokban 3,5, százalékos, Új-Zélandon pedig 31,8 százalékos ez az arány. (origo)
Kapcsolódó cikkeink
Fitch: élénkülő világgazdaság a vámháborús enyhülés nyomán – Kína és az USA húzhatja a növekedést
A vártnál erősebb gazdasági teljesítményre számít 2025-ben a Fitch Ratings:…
Tovább olvasom >Szakértők: a kiberbűnözőkkel szemben az edukáció a leghatékonyabb védekezés
Az edukáció a leghatékonyabb védekezés a kiberbűnözőkkel szemben, mivel bárhogyan…
Tovább olvasom >A kiberbűnözés kora 2025 – Új gazdasági realitás
A kiberbűnözés éves globális kára 2028-ra elérheti a 14 ezer…
Tovább olvasom >További cikkeink
Amitől a terméket a kosárba helyezzük – kutatás
A PwC és a Publicis Groupe Hungary legújabb közös kutatása…
Tovább olvasom >Korhatár alá került az energiaital: amit minden boltosnak tudnia kell
Június 11-től életbe lépett az energiaitalok árusítására vonatkozó új szabályozás:…
Tovább olvasom >Háztartási és higiénés termékek ára is nyomon követhető az Árfigyelőben
Újabb 42 termékkategóriával bővült a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) által működtetett,…
Tovább olvasom >