Az Auchan is beszállt a dubaji csokoládéversenybe
A karácsonyi szezon közeledtével már nemcsak a Lidl polcain támad hatalmas roham a dubaji csokiért, hanem az Auchan áruházlánc is beszállt a versenybe. Az Auchan hivatalos sajtóközleménye szerint náluk még kedvezőbbek a feltételek: egy vásárló akár három táblát is megvásárolhat a TikTokon világhódító édességből.
Még kedden robbant a hír, hogy a Lidlben akkora a kereslet a dubaji csoki iránt, hogy az áruházlánc kénytelen volt vásárlási korlátozást bevezetni: egy vásárló legfeljebb két dobozzal vihet haza az egzotikus finomságból. Az Auchan csütörtöktől 2499 forintos áron kínálja a 100 grammos kiszerelést, amely ugyanannyiba kerül, mint a Lidlben. Eközben a rivális Aldiban egy 90 grammos szelet 1499 forintba, míg egy kisebb, 30 grammos kiszerelés 499 forintba kerül – mutat rá a Telex.
TikTok és a dubaji csoki sikere
A dubaji csoki az utóbbi hetekben és hónapokban a TikTok köszönhetően lett világszerte keresett édesség. Az influenszerek videókban mutatják be, ahogy a krémes finomságot majszolják, és ezek a posztok milliókhoz jutnak el. A csokoládé titka a töltelékében rejlik: pisztáciapaszta és knafeh keveréke adja az egzotikus ízvilágot. A knafeh a Földközi-tenger menti arab országok különleges desszertje, amely hagyományosan olvadt sajttal készül, ropogós kataifi-tésztával ötvözve. Az édességet cukros sziruppal öntik le, amit gyakran rózsavízzel ízesítenek, így egyszerre lesz roppanós, ragacsos és nyúlós.
Az édességháború folytatódik
A Lidl korlátozása és az Auchan rugalmassága közötti különbség biztosan tovább élezi majd az édességpiaci versenyt. A dubaji csoki már most a karácsonyi szezon egyik legkeresettebb termékévé nőtte ki magát, és kérdés, hogy az édességháború további szereplőkkel bővül-e. Az biztos, hogy a TikTok trendjei és az influenszerek marketingje képesek teljesen átalakítani a fogyasztói szokásokat.
Kapcsolódó cikkeink
Elkezdődött a magyar dinnye árusítása az Auchanban
Bár az idei nyár az átlagosnál hűvösebben indult, és a…
Tovább olvasom >Megfizethető árakkal várja a fesztiválozókat az Auchan Placc a héten zajló EFOTT-on
Már harmadik éve nyitja meg kapuit az Auchan Placc az…
Tovább olvasom >Júliusban a zöldebb fogyasztói döntésekért kampányol az Auchan
Az Auchan Magyarország 2025-ben is csatlakozik a globális Műanyagmentes július…
Tovább olvasom >További cikkeink
Csaknem 100 milliárd forintból fejlődhet tovább az élelmiszeripar
Megszülettek az első támogatói döntések a komplex élelmiszeripari fejlesztések kapcsán,…
Tovább olvasom >A Lidl a Heim Pál Gyermekkórház Fejlesztéséért Alapítványt támogatja
A Lidl Magyarország immár hat éve segíti a Heim Pál…
Tovább olvasom >Helyi gyártókkal lépne az uniós piacra a Temu
Egyre nagyobb hullámokat vet a Temu térnyerése Európában – most…
Tovább olvasom >