Az Asda és a Lidl után a Tesco is korlátozást vezet be a tojásvásárlásra
Ellátási problémák miatt korlátozza a Tesco az egyszerre megvásárolható tojások mennyiségét az Egyesült Királyságban.
A csirketakarmány-árak és az energiaköltségek növekedése, valamint a madárinfluenza-járvány miatt előállt ellátási nehézségek okán a Big4 élelmiszerlánc mostantól maximum három dobozban határozza meg az egy fő által megvásárolható tojás mennyiségét.
A múlt héten még a Tesco megnyugtatta a vásárlókat, hogy a tojásellátás akadálytalan, ugyanakkor együttműködik a termelőkkel a megfelelő ellátás védelmében. Most azonban a Lidl és az Asda döntése nyomán átmeneti jelleggel korlátozást vezetett be. A német diszkontlánc vásárlónként három dobozban korlátozza a megvásárolható tojás mennyiségét, míg az Asda vásárlónként egyszerre maximum két doboz tojást enged a bevásárlókocsiba tenni.
A másik két nagy brit lánc, a Sainsbury’s és a Morrisons egyelőre tartózkodik bármilyen hasonló intézkedés bevezetésétől, bár a Sainsbury’s elismerte, hogy néhány üzletben már hiány jelentkezhet és tojást immár Olaszországból szerezte be.
Kapcsolódó cikkeink
Itt a bejelentés: a tejtermékeket és a tojáspiacot is vizsgálja a GVH
Gyorsított ágazati vizsgálatokat indított a Gazdasági Versenyhivatal (GVH) a tej…
Tovább olvasom >Komoly áremelkedéssel várja a húsvétot a tojás és a torma
Az AKI PÁIR adatai szerint Magyarországon a ketreces tartásból származó…
Tovább olvasom >Globális innovációs központot nyitott Portugáliában, Olaszországban pedig növeli részesedését a Lidl
Portugáliában nyitotta meg két új globális innovációs központját a Lidl…
Tovább olvasom >További cikkeink
Húsvéti hosszú hétvége: így alakul az üzletek nyitvatartása 2025-ben
A húsvéti ünnepek idején alaposan átalakul a hazai üzletláncok nyitvatartása:…
Tovább olvasom >A várakozásokon felül alakult az euróövezet ipari termelése februárban
Februárban a várakozásokon felüli mértékben növekedett az euróövezet ipari termelése…
Tovább olvasom >Zsigó Róbert: átlagosan majdnem húsz százalékos az árrésstop hatása
Az árrésstop bevezetésének hatására négy hét alatt átlagosan 18,6 százalékkal…
Tovább olvasom >