Az Apple negyedéves bevétele 4 százalékkal, 124,3 milliárd dolláros rekordszintre nőtt
Az Apple Inc. az elemzői várakozásokat meghaladó mértékben növelte bevételét és adózott eredményét a tavalyi utolsó negyedévben.

A világ legerősebb márkája tovább erősödött
A társaság részvényei 3 százalékkal drágultak a New York-i tőzsde csütörtöki zárása utáni elektronikus kereskedésben, miután a cég azt közölte, hogy a növekvő szolgáltatási bevételek ellensúlyozták a kínai eladások váratlan visszaesését és az okostelefonok eladásából származó bevételek csökkenését.
Az Apple beszámolója szerint a december végével záródott pénzügyi első negyedévében adózott eredménye 7 százalékkal, 36,33 dollárra, részvényenként 2,40 dollárra emelkedett az egy évvel korábbi 33,9 milliárd dollárról, részvényenként 2 dollárról.
A negyedéves bevétel 4 százalékkal rekordszintre, 124,3 milliárd dollárra emelkedett.
Az elemzők várakozásának átlagában kisebb, 124,26 milliárd dolláros bevétel és szerényebb, 2,35 dolláros részvényarányos eredmény szerepelt.
Az Apple eladásai Kínában, a vállalat egyik kulcsfontosságú piacán, 11 százalékkal, 18,5 milliárd dollárra estek a negyedévben.
Az iPhone eladásból származó bevétel 69,1 milliárd dollárra csökkent a negyedévben az egy évvel korábbi 69,7 milliárd dollárról, miközben az elemzők javuló, 70,7 milliárd dolláros adatot vártak.
A Mac számítógépek értékesítéséből származó bevétel 8,99 milliárd dollárra nőtt 7,78 milliárd dollárról, a hordható eszközök, kiegészítők és otthoni berendezések szegmensben a bevétel 11,95 milliárd dollárról 11,75 milliárd dollárra csökkent, az iPad eladások bevétele pedig 8,09 milliárd dollárra nőtt 7,02 milliárd dollárról.
Az App Store, az Apple Music, az Apple Pay és az iCloud szolgáltatásokból származó bevétel 26,3 milliárd dollárra ugrott a tavalyi utolsó három hónapban az egy évvel korábbi 23,1 milliárd dollárról.
Kapcsolódó cikkeink
Nem érvényesíti az inflációkövető díjkorrekciót a Magyar Telekom fogyasztói körében
A magyar gazdaság fellendítése iránti elköteleződését kifejezve a Magyar Telekom…
Tovább olvasom >A 2025-ös ISH-n debütáltak az LG legújabb fűtési és hűtési megoldása
Az LG Electronics legújabb, intelligens fűtési és hűtési rendszerei debütáltak…
Tovább olvasom >Mezőgazdasági gépektől a díjnyertes konyhai innovációkig: a Gorenje 75 éve teszi egyszerűbbé az életet
Az élet egyszerűbbé tétele – a kezdetektől fogva ez volt…
Tovább olvasom >További cikkeink
Nagy Márton: árréskorlátozást vezetne be a kormány a háztartási cikkeket árusító boltokra
A kormány szerdán tárgyalhatja, csütörtökön pedig várhatóan elfogadhatja azt az…
Tovább olvasom >Drágább Barbie, soványabb Heinz – Trump vámjai átrajzolják a globális fogyasztói piacot
Donald Trump vámpolitikájának hatása egyre több iparágat érint: játékgyártók, autóipari…
Tovább olvasom >Csaknem 20 százalékkal olcsóbb élelmiszerek? A kormány elégedett az árréscsökkentés eredmnyeivel
„Egyre több terméket lehet olcsóbban megvásárolni az árréscsökkentésnek köszönhetően, az…
Tovább olvasom >