Az Aldi 1,5 millió adag ételt adományoz a nyári iskolai szünet alatt a rászorulóknak
Az Egyesült Királyságban az Aldi 1,5 millió adat ételt adományoz a rászorulóknak nyári szüneti jótékonysági programja keretében.
Az adományok rászorulókhoz való eljuttatásáról a Neighbourly platform gondoskodik, amely az Aldi 997 szigetországbeli üzletével áll kapcsolatban annak érdekében, hogy az élelmiszerfelesleget helyi jótékonysági szervezetekhez, élelmiszerbankokhoz és közösségekhez eljuttassa. A vásárlók az üzleteken belüli élelmiszergyűjtő pontokon keresztük szintén csatlakozhatnak az akcióhoz.
– Az iskolai szünetek mindig komoly nehézséget okoznak a családoknak országszerte, és tovább súlyosbítják a jelenlegi megélhetési válságot – mondta el az Aldi UK társadalmi felelősségvállalási igazgatója, Liz Fox. – Éppen ezért támogatunk elkötelezetten még több rászoruló családot a nyár folyamán a Neighbourlyvel élelmiszeradományozó programunk keretében, így segítve a legfontosabb jótékonysági szervezeteket abban, hogy a leginkább rászorultaknak ételt adhassanak.
A Neighbourly igazgatója, Steve Butterworth szerint:
– a jótékonyság és élelmiszerbankok iránti kereslet elképesztően nagy és e szervezeteknek soha nem volt szüksége akkora támogatásra, mint most. Az Aldi adományozási programja létfontosságú számos család nyári szünet alatti segítésében, amiért bizony nagyon hálásak.
Kapcsolódó cikkeink
Matcha Latte zabitalt vezet be kínálatába az Oatly az Egyesült Királyságban
Az idei nyarat új, matcha latte ízű zabitallal dobja fel…
Tovább olvasom >Öt év alatt 60%-os növekedést ért el az Aldi Spanyolországban
Az Aldi Nord az elmúlt öt év leggyorsabban növekvő élelmiszerláncává…
Tovább olvasom >Tesco kampány az egészségesebb táplálkozásért – ingyen gyümölcs gyerekeknek
Új kampányt indított a Tesco az Egyesült Királyságban a gyümölcs-…
Tovább olvasom >További cikkeink
Nem minden boltban használható a 30 ezer forintos nyugdíjas élelmiszer-utalvány
Szeptember 1. és október 15. között kézbesítik azt a 30…
Tovább olvasom >Baba Kuponhét a Rossmann-nál – most először az Online Drogériában is elérhető a 10%-os kedvezmény
2025. augusztus 4. és 10. között ismét meghirdeti népszerű Baba…
Tovább olvasom >Több tízezer rendelést adtak már le a Kifli.hu új kedvezménypogramjában
Alig negyedév alatt érte el a 20 ezer főt a Kifli.hu Xtra…
Tovább olvasom >