Életemben sokszor jutott már eszembe, hogy milyen szerencsés vagyok sokakhoz képest, hogy milyen jó életem van, és hogy mennyire szeretem ezt az életem… Ahogy szokták mondani: „az életben két dolog számít, az egyik, hogy milyen ágyba születünk, a másik, hogy milyen ágyba fekszünk”.
A cikk a Trade magazin 2025/4. lapszámában olvasható.
Talán mondhatni, hogy irigylésre méltó, biztos hátteret adó kereskedőcsaládba születtem, amelyből lehetőségem volt, hogy bármerre induljak és bármit elérjek. Persze, senki ne gondolja, hogy problémák, nehézségek, kihívások nélkül teltek az évek, de megtapasztaltam, milyen az, amikor mindig van segítség, mindig van menedék, mindig van hova hazamenni és biztonságban lenni. De nem mindenkinek jut ilyen!
Jó pár éve látogatom a Lánchíd Alapítvány elnökeként kuratóriumi tagokkal a kiválasztott diákok otthonát, minden évben tavasszal, családlátogatás címen. Találkozom a szülőkkel és a támogatásra pályázó diákokkal. Nem töltünk el sok időt együtt, talán 30-40 percet mindössze, de ez bőven elég ahhoz, hogy a helyszínen az ember átérezze a segítségkérést. Az ember látja, érzi, hogy ahol jár, az nem a megszokott, legalábbis nem átlagos. A kedvesség, a vendégszeretet, a mosoly mindig igazi, ahogy a szociális helyzet is. Jeles tanulók, 1-2 nyelvvizsga, jó helyezések az országos versenyeken, osztályfőnöki vagy iskolaigazgatói dicséretek, őszinte bemutatások és ajánlások. Aztán távozás után visszaülve a kocsiba, felmerül a kérdés, hogy vajon miért jutnak ilyen szociális körülmények egy egyébként nagyon okos, ambíciózus, elszánt gyereknek? Mit tehet Ő róla? A válasz egyszerű: semmit. Egyszerűen egy olyan ágyba született, amely nem tud elég támogatást nyújtani a továbbiakhoz.
Kevesek olyan szerencsések, hogy találjanak valakiket, akik egy nap úgy érezték, hogy másokon szeretnének segíteni. A Lánchíd Alapítványt azért hozta létre a magánemberekből álló Lánchíd Egyesület FMCG döntéshozói körét, hogy olyan kiemelten hátrányos helyzetű, végzős középiskolásokat találjon, akik gazdasági területen szeretnének továbbtanulni, ehhez minden képességük, ambíciójuk és motivációjuk megvan, de anyagi lehetőségeik, családi hátterük nem teszi ezt lehetővé.
De az Alapítvány igen! 10 tanféléven keresztül, összesen 3 millió forintot biztosít a legjobbaknak és legrászorultabbaknak, de 1-4 féléves támogatás adományozására is van lehetőség. Mindez attól függ, hogy egyik évről a másikra mennyi támogatást sikerül összegyűjteni cégektől, magánemberektől, de még a Trade magazin Business Days konferenciájának bevételéből is minden évben legalább 1 diák 10 tanféléves támogatására áldozunk, hogy segíteni tudjunk. Mert mindig több a diák, mint a befolyt támogatás! Így aztán még nehezebb a feladat, a kiválasztás és a tudat, hogy nem sikerül mindenkinek segíteni.
Eddig 33 diák részesült az Alapítvány támogatásában, és úgy néz ki, ha minden jól megy, hála a támogatóknak, idén szeptemberben az eddigi rekordszámú, 7 diák fog valamilyen mértékű támogatásban részesülni. Innentől a diákokon múlik, de az Ő valós motivációjuk olyan erős, hogy tudom, azon nem múlhat!
Amennyiben bárki szeretne további információt kapni az Alapítványról és támogatási lehetőségről, bátran írjon nekem az info@lanchidalapitvany.hu címre!
Üdvözlettel:
Hermann Zsuzsanna,
főszerkesztő
Kapcsolódó cikkeink
Szennyeződés ellen, fenntarthatóság mellett
A tisztítószerek és takarítóeszközök piacán a fenntarthatóság, a technológiai fejlesztések…
Tovább olvasom >Ruhák, illatok, érzelmek
Hogyan lehet egy öblítő egyszerre hatékony, illatos és fenntartható? A…
Tovább olvasom >A tisztaság új dimenziói
A mosószerpiac az elmúlt években jelentős átalakuláson ment keresztül, amelyet…
Tovább olvasom >További cikkeink
Lánchíd Klub februári exkluzív – Nemzetközi és hazai FMCG kiskereskedelmi kitekintő
A magyar kiskereskedelem az elmúlt időszakban jelentős kihívásokkal nézett szembe:…
Tovább olvasom >