Autós kistermelői piac
A kormány támogató stratégiájának köszönhetően 2012 és 2019 között a majd másfélszeresére, 117-ről 298-ra emelkedett a helyi termelői piacok száma – írja a hirtv.hu.
A koronavírus azonban rendkívül nehéz helyzetbe hozta ezt az ágazatot is. Bár, nem minden piac zárt be, a nyitva tartók jelentős forgalomcsökkenés mellett üzemelhettek. Az érintetteknek így új megjelenési lehetőségeket, formákat kellett és kell kidolgozniuk. Ráadásul pillanatokon belül itt a friss zöldségek és gyümölcsök szezonja, azaz a termelői piacok csúcsidőszaka.
„Május 23-án reggel 7 órakor nyitjuk ki először ezt az autós piacot és most a veszélyhelyzetre való tekintettel történt ez így, mert bezártak piacokat, de nem mindegyiket. Olyan, ami annyira szabadtéren lett volna, mint ahogyan a miénk lesz ez szerintem abszolút működtethető. Autóval odaállhatnak a termelők, mindenkinek biztosítunk asztalt, maszkot adunk, fertőtlenítőszert, kesztyűket, sőt a fenntartható fejlődésre való hivatkozással nagyon komoly kezdeményezést indított a Magyar Női Unió, újrahasznosítható papírzacskókat adunk minden árusnak, hogy csak abban adhatja a termékét. Valahol el kell kezdeni és ha táptalajra talál, akkor csodálatos folytatása lesz”- mondta Konrád Istvánné, azaz Bözsi, a Magyar Piac Szövetkezet elnöke. (hirtv.hu)
Kapcsolódó cikkeink
Meglepően jól sikerült a január a kiskereskedelemben
A gyenge évzáráshoz képest 2,2%-kal nőtt a kiskereskedelmi forgalom, ami…
Tovább olvasom >Nagy István: az elmúlt években tudatosan segítettük az állattartókat a járványok és állatbetegségek megelőzésében
A Magyarországon forgalomba kerülő állati eredetű élelmiszerek teljesen biztonságosak és…
Tovább olvasom >Nébih: a hatóságok a legkisebb járványügyi kockázattal járó ártalmatlanítási megoldást alkalmazzák a ragadós száj-és körömfájás kezelése során
A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal (Nébih) és a helyi állategészségügyi hatóságok…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: februárban a fogyasztói árak átlagosan 5,6 százalékkal haladták meg az egy évvel korábbiakat
2025. februárban a fogyasztói árak átlagosan 5,6 százalékkal haladták meg az…
Tovább olvasom >NGM: harcolunk az indokolatlan áremelések ellen
A kormány folyamatosan azon dolgozik, hogy a családok pénze többet…
Tovább olvasom >Újabb kellemetlen inflációs meglepetés
A várt kisebb lassulással szemben tovább emelkedett az infláció februárban…
Tovább olvasom >