Ausztriának sem érdeke az uniós mezőgazdasági piac további liberalizálása
Magyarország és Ausztria egyaránt azon az állásponton van, hogy nem érdekük az európai uniós mezőgazdasági piac további liberalizálása – mondta Jakab István (Fidesz), az Országgyűlés alelnöke az MTI-nek azt követően, hogy tárgyalt Martin Preneiderrel, az osztrák parlament felsőházának elnökével pénteken Bécsben.
Jakab István tájékoztatása szerint elsősorban európai uniós mezőgazdasági kérdésekről folytattak megbeszélést, kiemelt hangsúlyt kaptak a Magyarország EU-elnökségével összefüggő témák.
Jakab István emlékeztetett: Ausztria és Magyarország egyaránt elutasítja a genetikailag módosított élő szervezetek termesztését, tenyésztését, és hangsúlyt fektet a termelés biztonságosságára, az egészséges, minőségi mezőgazdasági termékek előállítására. A Közös Agrárpolitikát illetően egyetértettek abban, hogy az EU-nak az agrárpiaci – elsősorban gabonapiaci – intervenciók fenntartásával biztosítania kell a termelés biztonságosságát.
Hangsúlyozta, hogy az egészséges, minőségi élelmiszerek előállítása, illetve a versenyképesség érdekében az EU-n kívüli országokból származó termékeket az előállítás helyén ugyanolyan ellenőrzésnek kell alávetni, mint az EU-ban.
A földbirtok-politikáról szólva elmondta, hogy a magyar kormány rendezett birtokviszonyokat akar kialakítani, ezért kéri partnereit, hogy támogassák a földvásárlási moratórium meghosszabbítását további három évvel. „Az osztrák fél az Európai Bizottság döntése ellen nem emel vétót” – fogalmazott a politikus az MTI azon kérdésére válaszolva, hogy kapott-e visszajelzést tárgyalópartnerétől erre a kérésre.
A megbeszélésen elhangzott az is, hogy mindkét ország érdekelt a Duna-stratégia megvalósításában. Jakab István magyarországi látogatásra hívta meg Martin Preneidert – írja az MTI nyomán a szabadfold.hu.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Éles árverseny és kihívások a magyar élelmiszeriparban
A magyar élelmiszerpiacon komoly árverseny alakult ki, mivel a forgalom…
Tovább olvasom >A magyar vásárlók stresszmentes karácsonyt szeretnének: online előre vásárolnak és 100 000 forint felett költenek ajándékokra
A magyarok idén több mint 100 000 forintot terveznek karácsonyi…
Tovább olvasom >Visszaesett az élelmiszerár-emelkedés, nem várható jelentős drágulás év végéig
Az elmúlt két évben meredek élelmiszerár-emelkedést tapasztaltak a fogyasztók Magyarországon,…
Tovább olvasom >