Augusztusban csökkent a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben
Augusztusban már sorban a harmadik hónapban csökkent a kiskereskedelmi forgalom volumene az euróövezetben ismertette csütörtökön az európai unió statisztikai hivatala, az Eurostat.

Egy év alatt az EU-ban 1,3 százalékkal csökkent augusztusban a kiskereskedelmi forgalom a júliusi 0,7 százalékos csökkenés után
A kiskereskedelmi forgalom volumene az előző havihoz képest augusztusban az euróövezetben szezonális kiigazítással 0,3 százalékkal csökkent a várt 0,4 százalékos és a júliusban is 0,4 százalékos havi csökkenés után. Az augusztusi már sorban a harmadszor csökkent a kiskereskedelmi forgalom az euróövezetben.
Éves összevetésben a kiskereskedelmi forgalom volumene 2,0 százalékkal csökkent augusztusban az euróövezetben a várt 1,7 százalékos csökkenés helyett. Júliusban 1,2 százalék volt a forgalomcsökkenés éves üteme. Az Európai Unióban 0,2 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi forgalom volumene augusztusban az előző havihoz képest a júliusi szintén 0,2 százalékos havi csökkenés után.
Havi bázison a legnagyobb csökkenést Hollandiában regisztrálták augusztusban, 2,2 százalékosat. Németországban 1,3 százalékkal, Máltán 1,1 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi forgalom augusztusban. A legnagyobb havi növekedést Szlovéniában regisztrálták a kiskereskedelmi forgalomban, 7,0 százalékosat. Luxembourgban 3,8 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom augusztusban az előző havihoz képest, Írországban pedig 3,5 százalékkal.
Éves alapon a kiskereskedelmi forgalom Dániában csökkent a legnagyobb mértékben augusztusban, 6,0 százalékkal. Hollandiában 5,8 százalékos, Finnországban pedig 4,7 százalékos volt az éves forgalomcsökkenés. Szlovénia 31,8 százalékkal vezeti az éves forgalomnövekedést. Lengyelországban 8,0 százalékkal nőtt a kiskereskedelmi forgalom augusztusban az előző évihez képest, Cipruson pedig 5,1 százalékkal.
Magyarországon az Eurostat jelentése szerint augusztusban az előző havihoz képest 0,1 százalékkal csökkent a kiskereskedelmi forgalom volumene, éves bázison pedig 2,4 százalékkal nőtt.
MTI
Kapcsolódó cikkeink
Fulladásveszélyes cumik és mérgező esőkabátok: uniós vizsgálat alatt a Temu és a Shein termékáradata
Babacumik, amelyek fulladást okozhatnak, UV-szűrő nélküli napszemüvegek, tiltott vegyi anyagokat…
Tovább olvasom >Az infláció az eurózónában 2 százalékra, az EU-ban 2,3 százalékra gyorsult éves szinten
Gyorsult az infláció növekedése az euróövezetben és az Európai Unióban…
Tovább olvasom >Helyi gyártókkal lépne az uniós piacra a Temu
Egyre nagyobb hullámokat vet a Temu térnyerése Európában – most…
Tovább olvasom >További cikkeink
45 millió fontos beruházást indít a Müller brit tejüzemében
A német Theo Müller csoporthoz tartozó Müller 45 millió fontot…
Tovább olvasom >NewPrinces Group veszi meg a Carrefour olaszországi üzletei
Megállapodást kötött a Carrefour a NewPrinces Group-pal olaszországi tevékenységeinek értékesítéséről.…
Tovább olvasom >Tovább nőtt a fair trade Németországban
A németországi fair trade forgalom 2024-ben 11%-kal, 2,6 milliárd euróra…
Tovább olvasom >