Átvette Moszkva az irányítást a Danone orosz leányvállalata és a Carlsberg egy helyi sörgyárban meglévő részesedése felett
Az orosz állam átvette az ellenőrzést a francia Danone joghurtgyártó oroszországi leányvállalata, valamint a Carlsberg egy helyi sörgyárban lévő részesedése felett – derül ki egy Vlagyimir Putyin elnök által nemrégiben aláírt rendeletből.
A rendelet szerint a Danone Russia-ban és a Baltika sörgyárban lévő külföldi tulajdonú részesedések a Roszimuscsesztvo állami ingatlanügynökség „ideiglenes irányítása” alá kerülnek.
A rendelet azután született, hogy áprilisban a német Uniper és a finn Fortum orosz leányvállalatai már állami ellenőrzés alá kerültek.
A Kreml akkor arra figyelmeztetett, hogy további nyugati vagyonelemeket is lefoglalhat „ideiglenes” jelleggel, megtorlásul a határon túl működő orosz vállalatok elleni külföldi lépésekért azután, hogy Moszkva tavaly több ezer katonát küldött Ukrajnába.
A Carlsberg közleményben jelezte, hogy „nem kapott semmilyen hivatalos információt az orosz hatóságoktól az elnöki rendeletről, illetve a Baltika Breweriesre vonatkozó következményekről”.
Hozzátette, hogy az oroszországi üzletág teljes eladásának kilátásai most nagyon bizonytalanok. A Carlsberg júniusban közölte, hogy megállapodást írt alá oroszországi üzletágának eladásáról, ami a hatósági engedélyektől függ.
A Danone közleménye szerint vizsgálja az ügyet és jelezte, hogy a Kreml döntése nem lesz hatással a 2023-as pénzügyi előrejelzésére. A francia vállalat tavaly októberben jelentette be, hogy vevőt keres oroszországi tejtermék üzletágára, amely üzlet akár 1 milliárd eurós (1,12 milliárd dollár) leírást is eredményezhet.
Kapcsolódó cikkeink
Itt az első cukor- és alkoholmentes cider
Az elsőként Németországban debütáló Somersby Zero a Carlsberg szerint az…
Tovább olvasom >Résztulajdont vásárol a Molson Coors a Fever-Tree-ben
A Molson Coors 8,5%-os részesedést szerez a brit Fever-Tree-ben egy…
Tovább olvasom >Két tűz között az orosz Svetofor
Egyre nagyobb nyomás nehezedik otthon a Nyugat-Európában Mere és My…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A januári magasabb fogyasztói árszint átmeneti jelenség
Nagy Márton szerint elfogadhatatlan a magas élelmiszerinfláció, a kormány minden…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: január utolsó napjaiban már korrigáltak az árak
A KSH közlése szerint 2025. januárban a fogyasztói árak átlagosan…
Tovább olvasom >