Átfogó együttműködésről állapodott meg a CETIN Hungary és a Széchenyi István Egyetem
Stratégiai együttműködési megállapodást kötött a CETIN Hungary Zrt. és a győri Széchenyi István Egyetem. A komplex partnerség keretében a CETIN mobilkommunikációs eszközöket adományoz az egyetemnek, hogy a hallgatók testközelből ismerkedhessenek és kísérletezhessenek napjaink mobiltávközlési berendezéseivel, emellett részt vesz a felsőoktatási intézmény távközlési-informatikai elméleti és gyakorlati oktatásában. A vállalat és az egyetem közös kutatás-fejlesztési projekteket is tervez a mobilkommunikációs hálózatok innovatív hasznosítására: a megállapodás értelmében a felek együttműködnek a mobilhálózatok, az 5G hálózatok és az 5G-alapú szolgáltatások fejlesztésében.
Az Egyetem által 2020-ban létrehozott Digitális Fejlesztési Központ (DDC) az általános digitalizációs és 5G-fejlesztési feladatok integrált kompetenciaközpontjaként működik. A DDC célja, hogy az egyetemi távközlési és informatikai tudásbázisra építve, külső szakértőket és IKT vállalkozásokat bevonva elősegítse a digitalizáció és az 5G hálózatok interdiszciplináris iparági terjesztését, felhasználását és társadalmiasítását. A CETIN Hungary és a DDC együttműködik közös kutatási, fejlesztési és innovációs projektek kialakítása érdekében az 5G méréstechnika, a telekommunikációs megoldások pilot projektjei, illetve a mesterségesintelligencia-alapú biztonsági megoldások területén.
„A CETIN Hungary független, integrált infrastruktúra-szolgáltatóként kiemelten fontosnak tartja a partnerségre épülő szoros együttműködést a Széchenyi István Egyetemmel” – mondta Kozma Zsolt, a CETIN Hungary Zrt. szabályozási és PR igazgatója. „Megtiszteltetés, hogy ezt a partneri viszonyt új szintre emelhetjük: örömmel működünk közre az Egyetem oktatási tevékenységében, hogy a hallgatók gyakorlati tapasztalatokat szerezzenek és megismerkedjenek a legmodernebb, 5G-alapú megoldásokkal is, majd ezt a tudást akár közös kutatás-fejlesztési projektekben is hasznosíthassuk.”
Az együttműködés keretében a CETIN részt vesz az Egyetem alap- és mesterszakos hallgatóinak képzésében és gyakorlati ismereteinek bővítésében a mobiltávközlés területén. A független, integrált telekommunikációs infrastruktúra-szolgáltató a tesztlabor fejlesztéséhez hardveres hálózati elemeket adományoz az Egyetem számára kutatási és hallgatói projektek megvalósítására. A hallgatók emellett szakmai gyakorlati helyekre, gyakornoki és pályakezdő pozíciókra is jelentkezhetnek.
A CETIN a stratégiai együttműködés aláírásával egy időben egy zárt, oktatási és kísérleti célú bázisállomás létrehozására alkalmas bázisállomás-vezérlőket, aktív bázisállomás- és átviteltechnikai elemeket is adományozott a Széchenyi István Egyetemnek, így a hallgatók közvetlen közelről láthatják az ország egyik meghatározó rádiós és átviteltechnikai hálózatának műszaki hátterét. Sőt, az éles működés szimulációjaként akár a bázisállomások fejlesztésében és tesztelésében is részt vehetnek, a tervezéstől a kivitelezésig.
„Rendkívül nagy hangsúlyt fektetünk arra, hogy a piac igényeinek megfelelő, gyakorlatorientált képzést nyújtsunk hallgatóinknak, amivel a dinamikusan fejlődő távközlési iparágban, hazai és nemzetközi viszonylatban is helyt tudnak állni. Ez a mostani együttműködési megállapodás a CETIN Hungary-vel tovább erősíti ezt a törekvésünket, s ezáltal még értékesebbé válik az intézményünkben megszerzett diploma”
– mondta Drotár István, a Széchenyi István Egyetem Digitális Fejlesztési Központ (DDC – Digital Development Center) központvezetője.
Győr a technológiai tudás és erőforrások szempontjából az ország egyik K+F központjának számít. A Széchenyi István Egyetem mellett sok nagyvállalat és ipari szereplő jelenléte miatt is számos lehetőség támogatja az új ötletek születését és megvalósulását.
Kapcsolódó cikkeink
Kihívások mellett lehetőséget is tartogat a NIS2 a magyar cégeknek
A NIS2 irányelv új követelményei nagyon sok szereplőt érintenek a…
Tovább olvasom >Cseh agrárvállalattal kötött stratégiai megállapodást a Széchenyi István Egyetem
A Széchenyi István Egyetem stratégiai megállapodást kötött a prágai központú…
Tovább olvasom >Eredményes évet zárt a CETIN Hungary
A CETIN Hungary Zrt. sikerrel zárta harmadik teljes üzleti évét.…
Tovább olvasom >További cikkeink
Fogyó cégszámok, tartós félmilliós határ
2024-ben a társas vállalkozások száma várhatóan 12 ezerrel csökken, miközben…
Tovább olvasom >Decemberben alig változott a GKI konjunktúraindexe
A GKI Gazdaságkutató Zrt.– az EU támogatásával –felmérése szerint decemberben…
Tovább olvasom >Ünnepi fogások: bacon kuglóf, baconos sajttorta és szilveszteri kandírozott virslifalatkák
Sokszor egy-egy szokatlanabb hozzávaló, vagy akár maga a tálalás is…
Tovább olvasom >