Átadták a Kőröstej sajtüzemének új csarnokát
Átadták a Kőröstej cégcsoport sajtüzemének új üzemrészét csütörtökön Hajdúböszörményben.
Szijjártó Péter, a Miniszterelnökség külügyi és külgazdasági államtitkára az új üzemcsarnok átadásakor elmondta: a 850 milliós beruházással száz új munkahelyet teremtenek a városban, a termelés az év végére 20 százalékkal nőhet. Kezdetben évi 1,5-2 ezer, később 3-4 ezer tonna sajtot állíthatnak elő.
MTI fotó: Czeglédi Zsolt
A politikus hangoztatta: a magyar élelmiszeriparnak van keresnivalója az arab világban, ezt bizonyítja a Kőröstej cégcsoport is, amely évi 21 ezer tonnás sajttermelésének kétharmadát értékesíti a külpiacokon, elsősorban az arab országokban. A Kőröstej augusztustól egy éven át kizárólagos sajtbeszállítója a jordániai hadseregnek – tette hozzá.
A kormány keleti nyitás stratégiáját az államtitkár sikeresnek nevezte, mondván, „nem ígértünk a levegőbe”, hiszen az elmúlt két évben az élelmiszerexport az Egyesült Arab Emírségekbe 35 százalékkal nőtt, míg Katarba a kivitel 3,5, Kuvaitba pedig 1,5-szeresére emelkedett.
Szijjártó Péter szólt arról is, hogy a magyarországi sajttermelés egyharmadát adta tavaly a Kőröstej négy vállalata. A magyar termelő szektorban az élelmiszeripar szerepét kulcsfontosságúnak nevezte, egyúttal felhívta a figyelmet arra, hogy csakis a legkorszerűbb technológiák alkalmazásával lehet versenyképes a magyar élelmiszeripar az exportpiacokon.
Kiemelte, hogy a cégcsoport hajdúböszörményi tagja, a Wassim Kft. üzemébe kizárólag környékbeli termelők szállítják a tejet, naponta 300 ezer litert használ fel az üzem.
„Magyarország célja, hogy a legerősebb országok között legyen a válság elmúltával, ehhez a mostani időszakra lehetőségként kell tekinteni, több lábon kell állni, nyitni kell a rohamosan fejlődő térségek felé” – húzta alá az államtitkár, aki a kormány segítségét ígérte a Kőröstejnek ahhoz, hogy 3-5 éven belül az EU legnagyobb sajtexportőre legyen az arab világban.
Kiss Attila (Fidesz-KDNP), Hajdúböszörmény polgármestere a foglalkoztatottság és az adóbevételek növelését mondta a fejlesztés legfontosabb hozadékának, és megemlítette, hogy még Dohában is találkozhatnak a vásárlók városuk nevével a termékeken.
Riad Naboulsi, a Kőröstej vezetője közölte: a négy telephelyen összesen nyolcszáz embert foglalkoztató cégcsoport új üzemében a legkorszerűbb technológiával új típusú sajtokat is fognak gyártani. A 850 milliós fejlesztéshez – amelynek keretében egy új szennyvíztisztítót is építettek – 425 milliót nyertek az Európai Mezőgazdasági Vidékfejlesztési Alap kereteiből – ismertette. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Adni Öröm! – nehéz sorsú embereknek gyűjtenek tartós élelmiszereket a SPAR-üzletekben
Elindult mától a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és a SPAR Magyarország…
Tovább olvasom >A Lidl kiadta 3. fenntarthatósági jelentését
Megjelent a Lidl Magyarország 2022/2023-as üzleti évekre vonatkozó fenntarthatósági jelentése.…
Tovább olvasom >Tíz millió forintnyi tetőcserepet ajánlott fel a törökbálinti Tábitha Hospice Ház építéséhez a Wienerberger
Tizenharmadik alkalommal indult el a „Jónak lenni jó!” adománygyűjtő aktivitás,…
Tovább olvasom >