Átadták a Joint Venture Szövetség vállalati díjait
A közel 40 éves múltra visszatekintő Joint Venture Szövetség (JVSZ) harmadik alkalommal rendezte meg nagyszabású, “Companies for the Future Award” Gálaeseményét. Február 3-án, szombaton a Lovardában, közel 300 cégvezető részvételével a JVSZ összesen már 6 kategóriában tüntette ki tagvállalatait. Az este folyamán a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Joint Venture Szövetség több szakmai területen átívelő stratégiai partnerségi megállapodást írt alá.
A JVSZ fontos küldetése, hogy tagvállalatai jó gyakorlatainak és tapasztalatainak megosztásával támogassa a hazai vállalatok fejlődését és szélesebb körben terjessze el a példaértékű vállalati programokat. Az elismeréseket az előző évben kiemelkedő eredményeket elért, valamint a gazdaság jövőjét szem előtt tartó, felelősen és tudatosan működő vállalatok nyerhették el immáron 6 kategóriában.
Dr. Fábián Ágnes, a JVSZ elnöke büszkén számolt be a Szövetség „Companies for the Future Award” kezdeményezésének fejlődéséről.
„Célunk minél nagyobb láthatóságot teremteni és minél több területen díjazni a JVSZ tagvállalatait, így a 2021-ben megalapított „Companies for the Future Award” elismeréseink sorát az eddigi sikerek folytatásaként 2024-re tovább bővítettük.”
A nagyvállalati és a középvállalati fődíjak mellett, idén már 4 különdíj kategóriában lehetett pályázni a JVSZ „Companies for the Future Award” rangos elismerésére.
A JVSZ kategóriánként mindhárom dobogós vállalatot nyertesnek tekinti, hiszen a díj bírálati szempontjainak komplexitása mellett a második és harmadik helyezés is hatalmas elismerést jelent. A fődíjak esetében az OPTEN által összeállított szempontrendszer alapján rangsorolták a vállalatokat, a különdíjakra pedig pályázni lehetett. A díjazottak sorrendjéről minden kategória esetében egy, az adott díj elbírálására felkért, magas presztízsű szakmai zsűri döntött.
Már második éve, hogy a Nemzetgazdasági Minisztérium a kezdeményezés mellé állt, és az esemény fővédnökeként Nagy Márton, nemzetgazdasági miniszter adta át a példaértékű, jövőnkre is pozitív hatást gyakorló nagyvállalatoknak, valamint középvállalatoknak járó rangos elismeréseket.
A Nemzetgazdasági Minisztérium és a Joint Venture Szövetség egyaránt kiemelkedő értéknek tartja a párbeszédet, a vállalkozások és a kormányzat közötti kommunikáció elősegítését, a Magyarországon működő vállalatok versenyképességének növelését, a vállalatok digitalizációs fejlődésének támogatását, a zöld és fenntartható működésre történő átállás segítését, az Európai Uniós programok még hatékonyabb felhasználásának elérését, a generációváltás szakmai és gazdasági támogatását, a tudásmegosztást a nagy-, közép- és kisvállalatok között, valamint az etikus üzleti kultúra megteremtése érdekében történő közös fellépést. Az együttműködés további elmélyítése érdekében a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Joint Venture Szövetség között együttműködési megállapodás aláírására is sor került.
„Célunk meghallani a piac hangját”
Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter az eseményen mondott beszédében megköszönte a vállalkozók elmúlt évben tapasztalt erőfeszítéseit, hiszen 2023 egy nagyon nehéz év volt. Ennek ellenére sok vállalkozás fejlődött és megtartotta a munkavállalóit. Kihangsúlyozta: a kormány célja az infláció sikeres visszaszorítását követően, hogy 2024-ben helyreállítsa a növekedést és 4 százalékos GDP emelkedést érjen el a magyar gazdaság.
A kormány abban segíti a vállalkozókat, hogy a növekedésnek ne legyen akadálya, azaz megfelelő mennyiségű és árú energia, munkavállaló és finanszírozás álljon rendelkezésre. Ez utóbbiban jelentős szerepe van a Baross Gábor Újraiparosítási Hitelprogramnak, a Széchenyi Kártya Programnak és a bankokkal való együttműködésnek is, amely eredményeképp, letörve a kamatokat, olcsóbb hitelekhez jutnak hozzá a gazdasági szereplők. Legutóbb, február 1-től azt vállalták önkéntes alapon a bankok, hogy a BUBOR feletti kockázati felárat 0 százalékra csökkentik. A gazdasági növekedést a kialakítás alatt lévő GINOP Plusz program is segíteni fogja. Az NGM célja, hogy a több mint 2 milliárd eurónyi forrás minél gyorsabban a gazdaságba kerüljön, erre az intézményrendszer készen áll.
A miniszter beszédében arra kérte a vállalkozásokat, hogy váljanak hatékonyabbá, merjenek kilépni az exportpiacra, lépjenek előre a beszállítói láncokban és fejlesszék a K+F tevékenységüket, így tud a gazdaság kiugrani a közepes fejlettség csapdájából.
Nagy Márton arra is biztatta a vállalkozásokat, hogy osszák meg tapasztalataikat, meglátásaikat, hiszen a gazdasági szereplők azok, akik pontosan tudják, hogy mire van szüksége a gazdaságnak, ezt fogja tükrözni a kidolgozás alatt lévő iparstratégia is. A miniszter kiemelte, ezt a párbeszédet erősíti és szolgálja a Nemzetgazdasági Minisztérium és a Joint Venture Szövetség együttműködési megállapodása is.
„A JVSZ hazánk vezető üzleti szövetsége, a cégcsoportokon keresztül mintegy 1000 céget tömörít. Tagvállalataink a teljes magyar GDP közel egyharmadát lefedik. Felelősségünk tehát, hogy erős hidat képezzünk és valódi párbeszédet teremtsünk a kormányzat és az üzleti szféra között”
– tette hozzá Dr. Fábián Ágnes, a JVSZ elnöke.
A fődíjakat az esemény fővédnöke, Nagy Márton, nemzetgazdasági miniszter, a különdíjakat pedig a díjtámogató vállalatok vezetői: Dr. Fábián Ágnes, a Henkel Magyarország ügyvezető igazgatója, Veres Zsolt, a Schneider Electric Magyarország országigazgatója, Németh Ferenc, az E.ON Hungária döntéshozói kapcsolatok vezetője, valamint Dr. Tálos Péter, a Foxconn Csoport alelnöke adták át.
A fődíjak 2 kategóriájának díjazottjai:
Középvállalati kategória
1. helyezett: DANUBIA Szabadalmi és Jogi Iroda Kft.
2. helyezett: BI-KA Logisztika Kft.
3. helyezett: Minerva Team Kft.
Nagyvállalati kategória
1. helyezett: Daikin Hungary Kft.
2. helyezett: euJobs HR-Group
3. helyezett: Bonafarm Zrt.
A 4 különdíj kategória díjazottjai:
Best Talent Program a Henkel Magyarország támogatásával
1. helyezett: Nestlé Hungária Kft.
2. helyezett: Robert Bosch Elektronika Kft.
3. helyezett: VGD Hungary Kft.
Best Ecosystem Builder a Schneider Electric Magyarország támogatásával
1. helyezett: MBH Bank
2. helyezett: K&H Bank Zrt.
3. helyezett: Roche Magyarország Kft.
Best ESG Program az E.ON Hungária támogatásával
1. helyezett: Körber Hungária Gépgyártó Kft.
2. helyezett: K&H Bank Zrt.
3. helyezett: NI Hungary Kft.
Best Technology Investment a Foxconn csoport támogatásával
1. helyezett: Bridgestone Tatabánya Termelő Kft.
2. helyezett: Billingo Technologies Zrt.
3. helyezett: Körber Hungária Gépgyártó Kft.
A nagyszabású Gálaest visszatérő és kihagyhatatlan eleme a társadalmi célokat szolgáló jótékonysági tombolasorsolás, melynek az idei évi kedvezményezettje az Emberi Bánásmódot a Gyermekeknek Alapítványon keresztül a Cseppkő Gyermekotthoni Központ lett. A Gálán befolyt teljes tombolabevétel – további vállalati felajánlásokkal – összesen 2,5 millió Ft értékben számukra került felajánlásra. A támogatással a Joint Venture Szövetség és tagvállalati sportszerek adományozásával segíti a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek életét.
Companies for the Future Award
A „Companies for the Future Award” nyertesei minden évben a JVSZ tagvállalatai közül kerülnek ki.
FŐDÍJAK – 2 kategória
A fődíjak odaítélésének értékelési szempontjait a JVSZ az OPTEN szakmai ajánlásával határozta meg. A komplex szempontrendszer olyan tényezőket vizsgált, mint a cégek által adott évben realizált folyamatos növekedés, a stabilitás, a megbízhatóság, az etikus üzleti magatartás, a fenntarthatóság, a társadalmi hasznosság, a dolgozók megtartása, valamint a dolgozói elégedettség.
A vállalatok eredményei és a szempontok mérőszámai alapján minden területet figyelembe véve a shortlist-ből egy neves szakmai zsűri állította fel a végső sorrendet, melynek tagjai az alábbi kiemelt vezetők voltak:
- Dr. Csorbai Hajnalka, OPTEN, stratégiai igazgató
- Czakó Borbála, korábbi londoni nagykövet
- Fábián Gergely, iparpolitikáért és technológiáért felelős államtitkár
- Jaksity György, Concorde Zrt., alapító-tulajdonos
- Pistyur Veronika, Bridge Budapest, alapítója és ügyvezető
KÜLÖNDÍJAK – 4 kategória
A tavalyi évben bevezetett 2 különdíj kategóriát a kezdeti sikereknek köszönhetően idén 4 kategóriára bővítették. A négy különdíjra a tagvállalataik pályázati anyagot nyújthattak be.
Ezzel a lehetőséggel a tagvállalatok jó gyakorlatait kívánják népszerűsíteni és díjazni olyan kategóriákban, melyeket a JVSZ elnöksége és ügyvezetése – a szervezet értékeivel összhangban – kiemelten fontosnak tart, ezáltal is támogatva a cégek minél eredményesebb és hatékonyabb működését.
A pályázatokat minden különdíj esetében egy, az adott díj pályázatainak elbírálására felkért külön szakmai zsűri bírálta el.
Mind a négy kategóriában olyan példaértékű kezdeményezést bemutató pályázati anyagokat vártak, mellyel a pályázó cég jelentősen hozzájárul a kiírásban megfogalmazott célok megvalósulásához és alátámasztja, hogy az adott területen a vállalat programja milyen kiemelkedő szerepet tölt be, hogyan valósul meg az üzleti szemlélet és a társadalomformáló hatás. Azokat a példamutató vállalatokat díjazták, akik felelősséggel és tudatossággal alakítják hazai jelenlétüket, jelentős energiát fordítanak a magyar gazdaság versenyképességének növelésére, illetve képesek arra, hogy átfogó gazdasági szemléletben tekintsenek a tevékenységüket körülölelő ökoszisztémára.
4 különdíj kategória:
BEST TALENT PROGRAM a Henkel Magyarország támogatásával
LEGJOBB VÁLLALATI TEHETSÉGGONDOZÓ PROGRAM: a vállalaton belüli tehetséggondozásra, az utánpótlásról való gondoskodásra, az edukáció fejlesztésére, a vezetők támogatására, a szükséges készségek fejlesztésére, a fiatal nemzedékek szakmai felkészítésére létrehozott különdíj kategória.
Olyan programok, kezdeményezések elismerése és kiemelése a cél, mellyel a pályázó cégek bemutatják, hogyan valósul meg a tehetségek felkarolása, a karrierút építése és a vezetőfejlesztés, melyek jó gyakorlatként és példaként szolgálhatnak, illetve pozitív hatással lehetnek a munkavállalók megtartására, ezáltal a vállalatok zavartalan működésére és a vállalati célok elérésére.
Szakmai zsűri tagjai:
- Dóczi Violett, Behaviour magazin, főszerkesztő
- dr. Fábián Ágnes, Henkel Magyarország, ügyvezető igazgató
- Gazsi Zoltán, Eisberg Hungary Kft., ügyvezető igazgató
- Dr. György László, NGM, kormánybiztos
- Márton Kata, HR Solutions Agency, ügyvezető igazgató
BEST ECOSYSTEM BUILDER a Schneider Electric Magyarország támogatásával
A LEGJOBB ÖKOSZISZTÉMÁT ÉPÍTŐ VÁLLALAT: az innovatív, teljes gazdasági életutat támogató szemléletmódra, az ökoszisztémában érintett felek innovációt elősegítő stratégiai megállapodásának kialakítására és az együttműködési lehetőségek széles körű kiterjesztésére létrehozott különdíj kategória.
A legjobb ökoszisztémát építő vállalatok olyan szereplők, amelyek a saját célkitűzéseik megvalósítása során átfogó szemlélettel a teljes ökoszisztéma érdekeit is figyelembe veszik, katalizátorként lépnek fel, elősegítendő a fejlődést vagy transzformációt. Programjaikkal aktivizálják az ökoszisztéma szereplőit, partnerségi viszonyokat építenek, megosztják azokat a legjobb gyakorlatokat, melyek segítik az ökoszisztéma szereplőit közös céljaik elérésében, így teremtve értéket nem csupán maguk, hanem a társadalom számára is.
Szakmai zsűri tagjai:
- Bódis László, innovációért felelős helyettes államtitkár
- Jendrolovics Máté, Intuitech, vezérigazgató
- Medvegy Gabriella, Pécsi Tudományegyetem, Műszaki és Informatikai Kar, dékán
- Rehus Péter, IBM vezérigazgató
- Veres Zsolt, Schneider Electric Magyarország, országigazgató
BEST ESG PROGRAM az E.ON Hungária támogatásával
ESG ÉRTÉKEKET TÁMOGATÓ, ÉLENJÁRÓ VÁLLALATI PROGRAM: az ESG alapelvek mentén a befektetői bizalmat, transzparenciát erősítő programok elindítására, működtetésére, valamint a befektetői bizalmat, a transzparenciát erősítő programok elismerésére létrehozott különdíj kategória.
Olyan kiemelkedő vállalati program, mely egy aktuális, az ESG által lefedett problémára ad komplex, mérhető választ, miközben elősegíti a vállalat ESG céljainak teljesülését.
Szakmai zsűri tagjai:
- Deli Daniella, klímapolitikáért felelős helyettes államtitkár
- Doró Viktória, Zöldunió, újságíró
- Jamniczky Zsolt, E.ON Hungária Zrt., vezérigazgató-helyettes
- Hegedüs Ákos, Linde Gáz, vezérigazgató
- Nagy Gréta, DANDELION Group, ügyvezető igazgató
BEST TECHNOLOGY INVESTMENT a Foxconn Csoport támogatásával
A DIGITALIZÁCIÓS TRANSZFORMÁCIÓBAN ÉLENJÁRÓ, NAPRAKÉSZ HATÉKONYSÁGNÖVELŐ MEGOLDÁSOKAT ALKALMAZÓ, FEJLESZTŐ VÁLLALAT: a kiemelkedő vállalati technológiai megoldásokra, a digitális transzformációt kivételes megoldásokkal megvalósító, üzleti folyamatainak alapos átgondolását szem előtt tartó, ezáltal működésének és kiszolgáló képességének optimalizálásában elkötelezett vállalatok elismerésére létrehozott különdíj kategória.
Az ideális pályázó cég számára kulcsfontosságú feladat a működését meghatározó filozófia és az azt megvalósító folyamatok állandó vizsgálata és azok lényeges átalakítása, a modern értelemben vett digitális transzformáció. Emellett a cég alkalmazza és fejleszti azokat a megoldásokat, amelyek javítják és sikeresebbé teszik a megrendelői igények kielégítését, elősegítve ezzel a hatékony működést. A hatékonyság jelen értelmében átöleli az automatizálást, a költség optimalizálást és a digitalizációs fejlesztéseket.
Független szakmai zsűri:
- Bóna Péter, COM-FORTH ügyvezető igazgató
- Csanak Gabriella, Microsoft, Central Europe CMO
- Erdős Márton, PCW, főszerkesztő
- Gulyás Tibor, stratégiáért felelős helyettes államtitkár
- Németh Gábor, Foxconn, üzletág igazgató
Kapcsolódó cikkeink
Az Airbnb szabályozás szigorítása a budapesti lakhatási probléma megoldását szolgálja
Az Airbnb nyílt levélben fordult Nagy Márton nemzetgazdasági miniszterhez, a…
Tovább olvasom >Így emelné a jövedelmek vásárlóerejét a kormány
A kamatmentes munkáshitel 2025 januárjától lesz igényelhető, megkezdődött a hitelkonstrukció…
Tovább olvasom >A Magyar Vendéglátók Ipartastülete üdvözli az NGM felszolgálási díjjal kapcsolatos döntését
A Magyar Vendéglátók Ipartestülete (MVI) üdvözli az NGM felszolgálási díjjal…
Tovább olvasom >További cikkeink
Miért dugulnak be sorra a csomagautomata szolgáltatók? Ez az adat rámutat az okokra
Egyre népszerűbbek a csomagautomaták: idén már a webshopok közel háromnegyede…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >Fenntarthatóság és egészség: a növényi alapú tejtermékek térhódítása Magyarországon
Az elmúlt években a növényi alapú tejtermék-alternatívák nemcsak globálisan, hanem…
Tovább olvasom >