Átadták a Hungerit másfél milliárd forintból elkészült baromfitelepét
Az ország egyik legjelentősebb beruházásának nevezte a Csongrád megyei Felgyő és Csanytelek között, több mint másfél milliárd forintból elkészült baromfitelepet a hétfői átadáson a vidékfejlesztési miniszter.
Fazekas Sándor hangsúlyozta: az ehhez hasonló beruházásokkal lassan el lehet érni a nemzeti vidékstratégiában kitűzött célokat, azt, hogy helyreálljon az állattenyésztés és a növénytermesztés egyensúlya Magyarországon.
Közölte: országszerte zajlanak azok a beruházások, amelyeket az állattartó telepek korszerűsítésére írtak ki. Jelenleg 46 milliárd forintból 338 beruházás valósulhat meg. Emellett 2012-ben számtalan támogatást adnak a gazdálkodók számára, a pályázatoktól a különböző hitelkonstrukciókig.
A Hungerit Zrt. új telepe 1,7 milliárd forintba került, amelyből az elnyert állami támogatás 700 millió forint, a többit banki hitelből finanszírozta a cég. A telepen évente hat turnusban kétmillió csirkét tudnak felnevelni. Az egykori szarvasmarhatartó telepen most tíz, egyenként 1680 négyzetméter alapterületű ólat létesítettek, amelyek egyszerre 352 ezer broiler csirke nevelésére alkalmasak.
A teljes csirkeállomány a Hungerit Zrt. saját keltető telepéről származik. A telep 11 állandó dolgozót foglalkoztat, mellettük idényszerűen ugyanennyien dolgoznak. A most átadott létesítmény egy alig tíz kilométerre levő másik egységgel együtt évente 3,4 millió csirkét nevel, ez a mennyiség a Hungeritnél vágott állomány mintegy 30 százalékát teszi ki.
Az 1990-ben alapított, 1450 főt foglalkoztató Hungerit Zrt. éves forgalma 37 milliárd forint, amivel a cég a baromfiipari ágazat piacvezető vállalkozása Magyarországon. A vállalat feldolgozott baromfitermékeket, sonkákat, pástétomokat, illetve gyorsfagyasztott, készre sütött és panírozott termékeket állít elő.
Az ünnepség alkalmával Fazekas Sándor földhaszonbérleteket adott át három Csongrád megyei gazdának. Összesen csaknem hetven hektárt vehetnek bérbe a megyében az állattartással foglalkozó nyertes pályázók. Magyarországon 6 millió hektár termőterület van, ebből 500 ezer hektár mezőgazdasági terület az államé. 2011 októberében a Nemzeti Földalapkezelő Szervezet 65 ezer hektár földet jelölt ki haszonbérbe adásra, tehát a teljes termőterület 1 százalékát. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
A Lidl bemutatta tizedik, jubileumi szakácskönyvét
A Lidl bemutatta 10. szakácskönyvét, amely közel 4 millió megjelent…
Tovább olvasom >Magyar női vízilabda támogatója lett a Helia-D
Együttműködési megállapodást jelentett be a Helia-D és az UVSE Vízilabda…
Tovább olvasom >Kacsából és a libából nagyjából ilyenkor esszük meg az éves mennyiséget
Hazánkban a kacsa- és a libahús fogyasztása döntően az ünnepi…
Tovább olvasom >