Átadták a hajdú-bihari minőség termékdíjakat
Hajdú-Bihar megye minőségi termékdíját az idén 22 pályázó nyerte el, közülük négyen kitüntető díjban részesültek – jelentette be a Hajdú-Bihar Megyei Közgyűlés elnöke szerdán, a debreceni megyeházán tartott díjátadón.
Bodó Sándor (Fidesz-KDNP) elmondta: a kézműves termékek kategóriában tíz, a mezőgazdasági, élelmiszeripari termékek kategóriában ugyancsak tíz, az ipari termék kategóriában két pályázat érkezett. A Hajdú-Bihar Megyei Minőségi Termék Társaság minden pályázatot díjazott – fűzte hozzá.
A mezőgazdasági, élelmiszeripari kategóriában ketten vehették át a minőségi termék kitüntető díjat Bodó Sándortól. A kabai Diczkó László 100 milliliteres chili szósz sorozatáért kapta az elismerést.
A pályázó az idén a 100 milliliteres üvegekbe töltött termékekkel – BBQ szósz, édes-csípős chili szósz, Aranyszarvas chili szósz, tüzes mennykő, zöld felső, mennydörgés, Attila (Attila szelleme), Sárga vihar chili szósz – pályázott. Diczkó László a sárga vihar szósszal „in memorian 1241”, üzenetet kíván közvetíteni a tatárjárás áldozataira. Az Attila szósz Guinness rekorder csípős chilikből készült termék – hangzott el a díj indoklásában.
A kategória másik kitüntető címet elnyert díjazottja a sárrétudvari Servet 2000 Kft., amely tejtermékeivel nyert.
A saját tehenészeti telepről származó tejből készített, nyers tejből előállított, kiváló minőségű termékek között pasztőrözött tej, kakaós tej, gyümölcsös ivójoghurtok, réteges joghurtok, natúr joghurtok, tejföl, túró, félkemény sajtok, fűszeres lágysajtok találhatók meg.
Az ipari kategóriában a nagyhegyesi Nabod Brush Kft. kapott kitüntető díjat élelmiszeripari keféiért.
Az indoklás szerint az élelmiszeripari kefék körébe széles termékpaletta sorolható, kezdve a mezőgazdaságban használatos terménytisztító keféktől (például dinnyemosó kefe), a konzerviparban használatos tisztítókefékig. A jó minőségű, erős strapabírású kefék elengedhetetlenek az élelmiszer-alapanyag előállításának automatizálása során.
A kézműves kategóriában a debreceni Tarsoly Andorné „úri hímzései” érdemeltek kitüntető díjat.
Az úri hímzés a főúri, nemesi udvartartásban kialakult drága kelmére, drága hímzőszállal, magas művészi színvonalú textildíszítő eljárás. A református templomok úrasztali kendői a magyar úri hímzés legértékesebb példái. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Protechtor Future Summit: A gazdasági-politikai szakértők már az összeomlást várják, a cégvezérek körében viszont töretlen az optimizmus
Klímaváltozás, járványok, erőforráshiány, biztonsági fenyegetések – válságok mindig is voltak,…
Tovább olvasom >Itt van most Európa legolcsóbb karácsonyi vására
Az erdélyi Nagyszeben karácsonyi vására mára Európa egyik legkedveltebb adventi…
Tovább olvasom >30%-kal kevesebb anyaghasználat már megoldás lenne a klímaválságra
A körforgásos gazdaság globális szükségszerűség: túlmutat a földrajzi határokon, és…
Tovább olvasom >