Áprilistól már a dm-ben is kaphatóak lesznek az AVON termékei
Az AVON az elmúlt több mint 135 év alatt a világ egyik legismertebb szépségápolási márkájává vált. Nem csak az innovatív és jó minőségű termékeik, hanem az a sajátos értékesítési mód is ikonikus védjegyük lett, amivel eljutottak a fogyasztókhoz. A népszerű Tanácsadói hálózat továbbra is a vállalat fontos alappillére marad, miközben a változó fogyasztói igényekhez igazodva új kereskedelmi csatornán is megjelenik a márka, hogy a szépségápolás iránt érdeklődők szélesebb köréhez juthasson el. Az AVON ezért hazánkban is belép a kiskereskedelmi piacra, áprilistól a dm országos hálózatában is kaphatóak lesznek a márka bizonyos termékei.

Megmarad a tanácsadó-rendszer is
Az AVON sikere évtizedek óta a Tanácsadói hálózaton alapul. Az AVON Tanácsadók termékismeretükkel, személyre szabott tanácsaikkal és közösségük erejével segítik vásárlóikat. Az értékesítésben nagy szerepet kap a személyes kapcsolat, hiszen minden átadott katalógussal megosztják a márka iránti szenvedélyüket, bizalmat építenek. A fogyasztói igényeket is figyelembevéve azonban az AVON most a kiskereskedelmi értékesítési piacra is belép, hogy a szépségápolás iránt érdeklődő vásárlók még szélesebb köréhez jusson el, olyanokhoz is, akiket eddig esetleg nem ért el, és akik számára ezért a márka nem volt ismert. Különösen a fiatalok felé szeretne nyitni, akik ezeken a csatornákon ismerkednek meg a sminktermékekkel.
Az új csatorna a vásárlók és a Tanácsadók számára is lehetőséget ad
Április elejétől az AVON termékek a hazai kiskereskedelemben is megjennek, méghozzá a dm országos hálózatában. Ezzel a vásárlók újabb csatornán találkozhatnak a márkával, hogy megismerjék és beszerezzék a népszerű kozmetikumokat. A dm-ben való megjelenés mellett természetesen továbbra is megmaradnak a megszokott és jól bevált vásárlási módok is. Az AVON teljes termékportfóliója, valamint az aktuális katalógus továbbra is kizárólag a Tanácsadóknál és az avon.hu-n lesz elérhető. Ez azt jelenti, hogy a személyre szabott tanácsadás és az a közvetlen kapcsolat, amit a Tanácsadók nyújtanak, továbbra is a vállalat működésének alapja marad. A dm jelenlét azonban nemcsak a vásárlók, hanem a Tanácsadók számára is új kapukat nyithat, hiszen a piaci jelenlét és ismertség növelése feltehetően az érdeklődők számát is gyarapítja majd, különösen a dm-et gyakran látogató fiatalabb generációk körében.
”Az AVON belépése a kiskereskedelmi piacra lehetőséget teremt arra, hogy új fogyasztókat szólíthassunk meg és számukra is elérhetővé váljanak a termékeink. Egyúttal arra is mód lesz, hogy az érdeklődők a számukra legmegfelelőbb formában vásárolhassanak. Az együttműködésünk a dm-mel egy olyan kollaboráció, amelyhez az olyan közös értékeink szolgáltatnak partneri alapot, mint a vásárlóközpontú megközelítés, a minőség iránti elkötelezettség, a könnyű hozzáférhetőség és a fenntarthatóság”
– nyilatkozta Olasz Henrietta, az AVON Magyarország ügyvezető igazgatója.
Az AVON termékek április elejétől folyamatosan kerülnek ki a dm üzletekbe, előreláthatólag május közepétől már mindegyik dm-ben kaphatóak lesznek, valamint megtalálhatók lesznek a dm online felületén is. Az üzletekben kihelyezett termékekhez teszterek is tartoznak majd, amelyekkel ki lehet próbálni a kozmetikumokat. A dm-ben nem a teljes AVON termékskála lesz elérhető, ellenben az arcápolás, testápolás, parfüm- és sminkkategóriákon belül a legnépszerűbb kozmetikumok mind felsorakoznak majd.
„A tavasz a megújulás időszaka, a dm marketing kommunikációjában hagyományosan ez az időszak a szépségről szól, ezért nagyon örülünk, hogy áprilistól már az AVON legnépszerűbb kozmetikumai is elérhetőek lesznek a dm üzletekben. A szortimentünk bővítésével, optimalizálásával folyamatosan azon dolgozunk, hogy vásárlóink minél szélesebb köre találja meg a számára ideális termékeket”
– nyilatkozta Kanyó Roland a dm Kft. marketing és PR menedzsere.
Kapcsolódó cikkeink
Start-up-ba invesztál a német Weleda
A tanúsítvánnyal rendelkező natúrkozmetikumok és antropozófiai gyógyszerek forgalmazása terén globális…
Tovább olvasom >Újdonság a drogéria polcain – dm Late night shopping x Maybelline
A dekorkozmetikumok szerelmeseinek örömmel jelentjük, hogy a Maybelline New York…
Tovább olvasom >Több hely jut a német Rossmann-üzletek polcain a bioélelmiszereknek
Nagyobb – a jelenlegi átlagos 9 méter helyett 15 méternyi…
Tovább olvasom >További cikkeink
Suppan Gergely: az árrésstoppal eddig átlagosan 16 százalékkal csökkentek az árak
Az első napok adatai alapján az árrésstop bevezetésével az átlagos…
Tovább olvasom >Dráguló húsvéti csokoládé: idén is mélyebben a zsebünkbe kell nyúlni
A Magyar Édességgyártók Szövetségének főtitkára, Intődy Gábor megerősítette, hogy 2025-ben…
Tovább olvasom >A McDonald’s karakterei is bekerülnek a Minecraft univerzumába
A játék- és mozirajongók számára az év egyik legjobban várt…
Tovább olvasom >