Antibiotikumos mézet találtak ismét
Ismét antibiotikumokkal fertőzött mézeket találtak boltokban a Magyar Nemzet munkatársai.
A lap keddi számában megjelent cikk szerint a boltokból találomra 12 üveg terméket választottak ki, amelyek közül 6 bizonyult szennyezettnek. A termékeket a brémai Applica laboratóriumban vizsgáltatták meg.
A mézeket olyan szerek is mérgezik, amelyek be vannak tiltva Európában. A német laboratórium a mézekben többek között nitrofuránt talált, amelyet korábban az állatgyógyászatban használtak. Ennek a ma már betiltott antibiotikumnak az a sajátos tulajdonsága, hogy nem ürül ki a szervezetből, hanem felhalmozódik, és rákot okozhat.
A lap szerint a mézágazat résztvevői egyetértenek abban, hogy a fogyasztók egészségét is kockára tevő termékek forgalomba hozatalában részt vevőket felelősségre kell vonni, de ez nem történik meg. A cikkben az élelmiszer-ellenőrző hatóság szigorúbb fellépését szorgalmazzák – írja a Magyar Nemzet.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Rangos díjakkal ismerték el a SPAR kevesebb műanyagot igénylő, innovatív csomagolási megoldását
Két rangos díjjal tüntették ki a SPAR Magyarország innovatív csomagolástechnológiáját.…
Tovább olvasom >Hungexpo: több mint 23 ezer látogató kereste fel a Utazás+ Kiállítást és a Budapest Boat Show-t
Több mint 23 ezer látogató kereste fel a 47. Utazás+…
Tovább olvasom >Az Alibaba 50 milliárd eurót fektet mesterséges intelligenciába és felhőtechnológiába
Az Alibaba kínai technológiai óriáscég jelentős beruházást jelentett be a…
Tovább olvasom >