AM: újabb állomáshoz ért az Országfásítási Program
A magyar kormány aktívan cselekszik a Kárpát-medence környezeti állapotának megőrzéséért és javításáért; a szerdai ültetés pedig kifejezi annak szükségszerűségét, hogy aktívan cselekedni kell Magyarország természeti örökségének fennmaradása érdekében – mondta Zambó Péter erdőkért felelős államtitkár az Országfásítási Program újabb állomásán, Kányaváron, az Agrárminisztérium (AM) szerdai közleménye szerint.
Az államtitkár a közleményben emlékeztetett: a minisztérium 2019-ben tűzte ki elsődleges célként az ország fával borított területének növelését és indította útjára az Országfásítási Programot, majd ennek keretében a Településfásítási Programot.
Kiemelte, hogy a Vidékfejlesztési Program keretében azóta több mint 42 ezer hektár új erdő létesítésére nyújtottak be igényt a gazdák. A rendszerváltozás óta eltelt eddigi teljes időszakban 200 ezer hektár új erdőt telepítettek a magántulajdonosok.
Szintén a zöldítés a célja a Településfásítási Programnak, amelynek keretében két év alatt összesen 1350 település jutott hozzá 36 ezer sorfához, amelyeket utak mellé, játszóterekre, iskolaudvarokba ültettek el szerte az országban. Az állami erdőgazdaságok pedig eddig mintegy 680 hektár új erdőt hoztak létre a Klíma- és Természetvédelmi Akcióterv keretében – tette hozzá az államtitkár.
Zambó Péter elmondta, hogy az erdei fa- és cserjefajokkal borított területek nagysága meghaladja a kétmillió háromszázhatvanháromezer hektárt, az ország területének 25,4 százalékát. Ezen belül a legnagyobb részt az erdők képviselik, közel kétmillió kétszázezer hektárt, ami 2,3 százalékos növekedést jelent.
Az államtitkár arról is beszélt, hogy minden megyében – mint ahogy Zalában is – kialakítják az újszülöttek erdejét, amely a kormányzatnak azt a vállalását teljesíti, hogy 2030-ig évente minden születendő gyermek után elültessenek legalább 10 fát. A 2020-21-es ültetési szezonban így több mint egymillió egyszázezer fa elültetésére került sor – emelte ki.
Rosta Gyula, a Zalaerdő Zrt. vezérigazgatója elmondta, hogy a 2,71 hektáros mintaerdősítés keretében 23 ezer kocsányos tölgy csemetét, gyertyán csemetét, hegyi juhar csemetét, valamint vadgyümölcsöket ültettek el – áll az AM közleményében.
Kapcsolódó cikkeink
Újabb több száz milliárd forint segíti a környezettudatosan gazdálkodókat
Idén több mint 200 milliárd forint támogatásban részesülhetnek a gazdálkodók…
Tovább olvasom >Mintegy 400 milliárd forint támogatás kifizetése várható idén a Vidékfejlesztési programból
A kormány célja, hogy az előző, 2014-2020-as uniós költségvetési ciklus…
Tovább olvasom >Nagy István: a jövőben is arra fogunk törekedni, hogy minden lehetséges módon csökkentsük a madárinfluenza-járványok kialakulásának kockázatát
A jövőben is arra fogunk törekedni, hogy minden lehetséges módon…
Tovább olvasom >További cikkeink
Terjednek a sötét mintázatok az e-kereskedelemben – és gyakoribb ellenük a hatósági fellépés is
Sürgetés, nyomásgyakorlás, költségek elrejtése vagy „csepegtetése” – egyre gyakrabban alkalmazzák…
Tovább olvasom >Fagy sújtotta a hazai gyümölcsösöket – áremelkedéssel és kínálati hiánnyal indul a szezon
Május beköszöntével egyre több szezonális gyümölcs jelenik meg a boltokban…
Tovább olvasom >Kettős arcot mutat a kiskereskedelmi ingatlanpiac – stabil főváros, csökkenő üzletszám vidéken
Miközben a budapesti elsődleges bevásárlóközpontok szinte teljes kihasználtsággal működnek, országos…
Tovább olvasom >