AM: új kezdet kapujában a magyar-bajor agrárkapcsolatok
Nagyon tanulságos, hogy szinte minden kérdésben egyet tudtunk érteni. Az együttműködést kell keresni, valamint azt, hogy a felmerülő kihívásokra miként tudunk közösen hatékony válaszokat adni – fogalmazott Nagy István agrárminiszter Münchenben a tartomány élelmiszerügyi, mezőgazdasági, erdészeti és turisztikai miniszterével, valamint a Bajor Parasztszövetség elnökével folytatott megbeszélése után az Agrárminisztérium (AM) szerdai közleménye szerint.

(Fotó: AM)
Nagy István először Michaela Kaniber bajor miniszterrel tárgyalt a lehetséges együttműködésről. A tárcavezetők egyetértettek abban, hogy a Közös Agrárpolitikát 2027 után is önálló, két külön pilléren nyugvó eszközként kell megőrizni, a bürokratikus támogatási struktúrát pedig a lehető legnagyobb mértékben csökkenteni a gazdák érdekében – írták
Magyarország és Bajorország között sok az egyetértési pont, így a kisgazdaságok kiemelt támogatása vagy az erdészetpolitika területén
Nagy István kiemelte, számos kérdésben nem csupán kétoldalú, hanem regionális együttműködés szükséges, hiszen a Bajorországgal, illetve Magyarországgal szomszédos államok is hasonló kihívásokkal szembesülnek, amelyre közösen lehet igazán hatékony válaszokat adni – áll a közleményben.
Az agrárminiszter munkaebéd keretében tárgyalt Günther Felssnerrel, a Bajor Parasztszövetség elnökével
Az egyeztetésen szóba került az is, hogy Magyarország május 15-től feloldja a járványügyi korlátozásokat, így a magyar termékek ismét akadálytalanul juthatnak el Európába, így Bajorországba is – tették hozzá. Nagy István felhívta a figyelmet, kiemelt jelentőségű, hogy az agrárium különálló és megfelelő mértékű költségvetése a következő uniós ciklus során is megmaradjon. Mind a magyar, mind a bajor fél egyetértett abban, hogy a Közös Agrárpolitikának gazdaközpontúnak kell lennie, és az európai élelmezésbiztonság érdekében nem szabad tovább növelni a már így is ambiciózus fenntarthatósági célokat – közölte az AM.
MTI
Kapcsolódó cikkeink
Visszaszerezheti elvesztett exportpiacait a magyar dinnye a termelői érdekképviseletek szerint
Visszaszerezheti exportpiacait a magyar dinnye, a 175 ezer tonnásra becsülhető…
Tovább olvasom >Nagy István: a magyar kormány nem nézi tétlenül a kialakult aszályhelyzetet
A magyar kormány nem nézi tétlenül a soha nem látott…
Tovább olvasom >OMME: méhraj észlelése esetén forduljon szakemberhez
A tavaszi és nyári időszakban megszaporodnak a méhraj észlelések, és…
Tovább olvasom >További cikkeink
WHO: 50 százalékos drágulást sürgetnek a dohány, az alkohol és a cukros üdítők esetében
A következő tíz évben legalább 50 százalékkal kellene növelni a…
Tovább olvasom >Gyorsult az euróövezet gazdasági teljesítményének növekedése júniusban
Gyorsult az euróövezet gazdasági teljesítményének növekedése júniusban az S&P Global…
Tovább olvasom >Így változnak a gyógyszerárak: árkorlátozást vezetett be a kormány
Július 1-jétől életbe lépett a Nemzetgazdasági Minisztérium gyógyszerekre vonatkozó árkorlátozása,…
Tovább olvasom >