AM: aranykorukat élik a magyar-amerikai agrárdiplomáciai kapcsolatok
A magyar-amerikai kétoldalú kapcsolatok egyre csak erősödnek, legyen szó politikáról, agráriumról, oktatásról vagy kereskedelemről – tájékoztatott az Agrárminisztérium (AM) keddi közleménye szerint a tárca nemzetközi kapcsolatokért és Európai Uniós ügyekért felelős helyettes államtitkára a Diego Morales indianai és Aurelis Skipwith Giacometto louisianai államminiszterrel, valamint Sidonia Morales tiszteletbeli konzullal folytatott megbeszélésen.

(Fotó: Pixabay)
Ökrös Oszkár elmondta, hogy az agrár-felsőoktatásban is új utak nyíltak meg. Debrecenben, május 15-én írta alá a Debreceni Egyetem és a Dél-Dakotai Állami Egyetem azt a megállapodást, amely lehetővé teszi Magyarország és Európa első kettős (amerikai-magyar) diplomát adó agrármérnöki képzés elindulását. Hozzátette, hogy a remények szerint május 30-án új együttműködési megállapodás aláírására is sor kerül a Perdue Egyetem Állatorvosi Kara és a Magyar Állatorvostudományi Egyetem között. A magyar állatorvoslástan régi gyökerekkel rendelkezik, ezért is kiemelten fontos Magyarország számára, hogy az itt megszerzett oklevelet az Amerikai Állatorvosi Szövetség is akkreditálja. A helyettes államtitkár és a louisianai államminiszter egyetértettek abban, hogy mindkét országnak szüksége van a jól képzett, nemzetközi gyakorlattal rendelkező agrár és állategészségügyi szakemberekre, ezért is örvendetes, hogy egyre több megállapodás születik Magyarország és az Egyesült Államok között – írták. A helyettes államtitkár a közlemény szerint kiemelte, a stabil kereskedelmi kapcsolat az Amerikai Egyesült Államok és az Európai Unió között kulcsfontosságú, Magyarország pedig földrajzi pozíciójából tekintve is hatékony partner lehet az európai piac felé, legfőképpen a gépjárműipart tekintve.
Magyarország versenyképességét remekül illusztrálja, hogy az itt előállított autóipari termékek 90,5 százaléka kivitelre kerül
Észak-Amerika legnagyobb mezőgazdaságigép-gyártó vállalatával már több tárgyalás is lezajlott egy magyarországi gyár lehetséges létrehozásáról. Ökrös Oszkár meghívta az amerikai küldöttséget a szeptemberben megrendezendő Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásárra (OMÉK). Az indianai államállamminiszter a támogatásáról biztosította a helyettes államtitkárt, a közlemény szerint felveszi a kapcsolatot az állam agrárvállalkozásaival és szervezeteivel, hogy a kiállításon ők is meg tudjanak jelenni. Ahogy Diego Morales fogalmazott: „híd kívánok lenni az Egyesült Államok, azon belül is Indiana Állam és Magyarország között”, az OMÉK-ot pedig remek lehetőségnek látta arra, hogy több százezer emberhez eljussanak az indianai termékek és szolgáltatások – tették hozzá.
MTI
Kapcsolódó cikkeink
Országszerte tart az aratás, hazánk kenyere biztosított
A gazdák munkájának és szorgalmának köszönhetően biztosított az ország kenyere,…
Tovább olvasom >Csaknem 100 milliárd forintból fejlődhet tovább az élelmiszeripar
Megszülettek az első támogatói döntések a komplex élelmiszeripari fejlesztések kapcsán,…
Tovább olvasom >Százötven kistermelő nyitja meg kapuit a Nyitott Porta Napok rendezvénysorozat részeként
Több mint százötven családi gazdaság, pince és manufaktúra nyitja meg…
Tovább olvasom >További cikkeink
A fogyasztói tudatosságnak a pénztárca szab határokat
Egészséges, fenntartható és megfizethető alapanyagokat, élelmiszereket szeretnének a fogyasztók vásárolni,…
Tovább olvasom >Drága falatok – egyre mélyebben kell a pénztárcába nyúlni a húsért
Hiába őrzi népszerűségét a sertéshús a magyar fogyasztók körében, az…
Tovább olvasom >Globális minimumadó: Az amerikai vállalatcsoportok végleg kikerülhetnek a szabályozás alól
Az elmúlt időszakban a globális minimumadó kapcsán izgalmas fejlemények játszódtak…
Tovább olvasom >