Állva repülni? Újra napirenden az állóhelyes ülések ötlete
A költséghatékonyság új szintjére léphetnek a fapados légitársaságok: ismét napirendre került az állóhelyes repülőülések koncepciója. Az olasz Aviointeriors vállalat Skyrider 2.0 névre keresztelt „nyeregszékének” legújabb változata állítólag sikeresen teljesítette a szükséges biztonsági teszteket, így akár már 2026-tól megjelenhet egyes rövid távú járatok fedélzetén.
A különleges üléskialakítás nem teljes értékű ülőhelyet jelent, hanem egy félig álló pozíciót: az utasok 45 fokos szögben, nyeregszerű ülésen ülnek, miközben lábukon állnak és háttámlának döntik hátukat és fejüket. A rendszer természetesen biztonsági övvel egészül ki. A fejlesztők szerint az új típusú ülés mindössze 23 hüvelyk (kb. 58 cm) sortávolságot igényel, szemben a jelenlegi 31 hüvelykes (kb. 79 cm) ülésekkel, így akár 20%-kal több utas is elférne egy gépen.
A Skyrider 2.0 egyelőre nem rendelkezik minden szükséges nemzetközi tanúsítvánnyal, és hivatalosan még egyetlen légitársaság sem jelentette be a bevezetését. Az Aviointeriors azonban közölte: több fapados szolgáltató érdeklődik a megoldás iránt – különösen azok, amelyek rövid, legfeljebb kétórás járatokat üzemeltetnek, ahol a komfortérzetet háttérbe lehet szorítani az árérzékeny utazók kedvéért.
A kérdés azonban továbbra is adott: valóban hajlandó lesz-e a nagyközönség kompromisszumot kötni a komfort rovására a még olcsóbb repülőjegyek reményében? A következő évek választ adnak rá – nemcsak technológiai, hanem piaci és utasélmény szempontból is.
Kapcsolódó cikkeink
Kötelező légitársasági csődvédelmi alapot javasol az Európai Utazási Irodák és Utazásszervezők Szövetsége
A globális turizmus folyamatos növekedése és az utazási kedv erősödése…
Tovább olvasom >Nagy potenciál rejlik a konferenciaturizmusban
Az államtitkár hangsúlyozta, hogy a konferenciaturizmusban hosszú távú növekedési potenciál…
Tovább olvasom >Idén is díjazták a legjobb konferencia és wellness szállodákat
Hat magyarországi konferencia és wellness szálloda, valamint rendezvényhelyszín kapott Aranynap-díjat…
Tovább olvasom >További cikkeink
Új törvényjavaslat védené a hagyományos pénztárakat a nagy üzletekben
A Kereszténydemokrata Néppárt frakcióvezetője, Simicskó István olyan törvénymódosítást kezdeményezett, amely…
Tovább olvasom >Európa legjobb marketingszakembere: magyar győzelem a rangos nemzetközi versenyen
Bánhegyi Zsófia, a Magyar Marketing Szövetség vállalati kapcsolatokért felelős alelnöke,…
Tovább olvasom >Zöldséget gyereknapra – meglepő akcióval készül a foodora
Gyümölcs- és zöldség akciót hirdet a foodora gyereknap alkalmából, hogy…
Tovább olvasom >