Állateledel-üzemeket vásárol meg a Colgate-Palmolive a Red Collar Pet Foodstól
Hétszázmillió dollárért tervez három száraz állateledelt gyártó üzemet megvásárolni a Colgate-Palmolive az egyesül államokbeli Red Collar Pet Foodstól. Az akvizíció a cégcsoport azon tervének része, mely a Hill’s Pet Nutrition globális növekedését hivatott támogatni.
A Dél-Karolinában, Oklahomában és Ohióban található üzemek a Hill’s globális beszállítói hálózatába épülnek be és a Hill’s Science Diet és Prescription Diet márkák alatt folytatják majd a száraz állateledel gyártását.
A szabályozói jóváhagyásra váró akvizíció a várakozások szerint 2022-ben még nem befolyásolja lényegesen az egy részvényre jutó eredmény hígított értékét.
A saját márkás száraz állateledel üzletágat átmeneti ideig a Red Collar irányítja, míg a jutalomfalat üzletág és a kapcsolódó létesítmények tulajdonjoga és üzemeltetése továbbra is nála marad.
Kapcsolódó cikkeink
Belép a brit Müller a funkcionális egészségmegőrző joghurtok piacára
A Müller UK & Ireland megállapodott az Egyesült Királyság elsőszámú…
Tovább olvasom >Kedvenckényeztetés okosabban
Újra nő az állateledelek piaca, a gyártói márkák megint erősödni…
Tovább olvasom >Megduplázódhat a vegán állateledelek globális piaca 2034-re
Egyre több gazdi ismeri fel a növényi alapú étrend előnyeit…
Tovább olvasom >További cikkeink
A piaci kihívások mellett is növekedni tudott a BioTechUSA-cégcsoport
Közzétette éves jelentését a tisztán hazai tulajdonú BioTechUSA-cégcsoport: a gazdasági…
Tovább olvasom >Több mint 13 tonna adomány gyűlt össze a NOE és a CBA közös húsvéti akcióján
Több mint 13 tonna adomány gyűlt össze a Nagycsaládosok Országos…
Tovább olvasom >Megnövelt kapacitással segíti a húsvéti visszaváltást a MOHU
Az ünnepek közeledtével várhatóan a boltok forgalma növekedni fog, így…
Tovább olvasom >