Agrárszakmai ismereteiket bővíthették a határon túli magyar hallgatók
Az Agrárminisztérium felsőfokú gyakornokprogramjában résztvevő külhoni magyar hallgatókat, a jövő agrárértelmiségét köszöntötte Ökrös Oszkár helyettes államtitkár, a Magyar Agrár- és Élettudományi Egyetem (MATE) Szent István Campusán, Gödöllőn.

(Fotó: AM)
Köszöntőjében méltatta, hogy 2013 óta működő gyakornoki program révén az Agrárminisztérium munkatársai és az egyetem oktatói olyan, a mezőgazdaság iránt elkötelezett külhoni fiatalokat ismerhettek meg, akik határoktól függetlenül a jövő agrárértelmiségét képviselik. „Jó hír, hogy a Kárpát-medencében sokan választják az agrárképzéseket, ez azt jelenti számunkra, hogy a külhoni területeken, ahol a mezőgazdasággal foglalkozó, mezőgazdaságból élő magyar lakosság aránya kiemelkedően magas, a jövőben is lesznek agrár végzettségű, magasan képzett fiatal szakemberek, akik tovább visznek vagy beindítanak családi gazdaságokat, agrárvállalkozásokat, vagy akik tanácsaikkal, tudásukkal segítik a helyi termelőket, állattartókat, élelmiszer-előállítókat, ekképpen is szolgálva a szülőföldön boldogulást” – hangsúlyozta a helyettes államtitkár. Az Agrárminisztérium Kárpát-medencei gyakornokprogramjának célja, hogy a határokon túli szakiskolákban, agrár felsőoktatási intézményekben magyar nyelven tanuló és agrárképzésben résztvevő külhoni magyar diákok évente egyszer, néhány napos szakmai gyakorlaton vehessenek részt Magyarországon, melynek során elméleti és gyakorlati tudásukat gyarapítják. Az idei gyakornokprogramban május 11-16-a között a MATE gödöllői campusa fogadta a Sapientia Erdélyi Magyar Tudományegyetem marosvásárhelyi, csíkszeredai és sepsiszentgyörgyi karáról, a felvidéki Pro Selye Univerzitas Alapítványtól, valamint a MATE zentai kihelyezett képzéséről érkező diákokat és a kísérő pedagógusokat. A három különböző országból, öt képzési helyről érkező, magyar nyelven tanuló hallgatók a befogadó intézményben szakmai előadásokat hallgattak, tangazdaságokat látogattak, valamint kulturális programokon vettek részt.
AM
Kapcsolódó cikkeink
Kiemelten fontosak az aszályvédelemmel és a vízgazdálkodással összefüggő kutatások
Az aszállyal és a vízgazdálkodással összefüggő kutatás és fejlesztés kulcsfontosságú…
Tovább olvasom >Az agrárszakmák népszerűsítése céljából 2025-ben is szervez „Szakmakóstoló” táborokat pályaválasztóknak a NAK
Ingyenes „Szakmakóstoló” pályaorientációs táborokat szervez országszerte 19 helyszínen az 5-6-7.…
Tovább olvasom >FBAMSZ: csütörtökig célszerű igényelni a 2025-ös agrárbiztosítási díjtámogatást
A Magyar Államkincstárhoz (MÁK) benyújtott egységes támogatási kérelemben 2025-ben is…
Tovább olvasom >További cikkeink
További 4 éven át Hinora Ferenc a Magyar Marketing Szövetség elnöke
A szakma meghatározó szervezete, a Magyar Marketing Szövetség (MMSZ) május…
Tovább olvasom >A kormány kompenzációval segíti a sertéstartó gazdákat
Az Employer Branding ma már nem csupán HR-eszköz, hanem stratégiai…
Tovább olvasom >Új környezetvédelmi bírságok: a cégeknek mostantól mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk
Egy különleges alkalomból szervezetett partnertalálkozót a Hungaria, az eseménnyel az…
Tovább olvasom >