Agrárminiszterrel közösen adták át a SIÓ-Eckes méhlegelőjét
A Sió-Eckes Dr. Nagy István agrárminiszter és az Országos Magyar Méhészeti Egyesület (OMME) elnökének közreműködésével adta át új méhlegelőjét a vállalat siófoki telephelyén. A méhek szempontjából kiemelten fontos zöldfelület a gyümölcslégyártó és az OMME hosszútávú együttműködésének egyik első lépése a magyar méhek védelmének érdekében.
Május 20-án, a méhek világnapján jelentette be a SIÓ, hogy stratégiai együttműködésbe lép az Országos Magyar Méhészeti Egyesülettel a hazai méhek megóvásáért. A megállapodás keretében a gyümölcslégyártó többek között azt is vállalta, hogy saját siófoki telephelyén létesít egy méhlegelőt. A száz négyzetméter alapterületű zöldfelület ünnepélyes átadásán a SIÓ és Bross Péter, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke mellett Dr. Nagy István, hazánk agrárminisztere is részt vett.
„A SIÓ számára a fenntarthatóság egy stratégiai pillér, melynek középpontjában a természet megóvása és az éghajlatváltozás elleni küzdelem áll. Különösen nagy hangsúlyt fektetünk a környezettudatosságra és célunk, hogy a gyümölcs teljes életciklusát lefedjük, melynek szerves részét képezik a méhek is. Nekünk itt a SIÓ-nál a méhek egyet jelentenek a gyümölccsel, nélkülük nem élvezhetnénk a zamatos gyümölcsleveket. Ezt a gondolkodásmódot és szemléletet tudatosítjuk a kollégáinkban is. A gyárunk bejáratánál telepített méhlegelő minden nap emlékeztetni fog minket, hogy mennyire függünk a természettől és mennyire fontos a fenntarthatóság”
– mondta Mészáros Dezső, a Sió-Eckes Kft. ügyvezető igazgatója.
„Napjainkban a méh a jelképe a fenntartható mezőgazdaságnak. Az elmúlt fél évszázadban megháromszorozódott azon termések és élelmiszerek mennyisége, amelyek méhes megporzást igényelnek. A hazai gazdák árbevétele, a hazai lakosság élelmiszer-ellátása egyértelműen függ a méhészeti ágazattól. A méhek földi ökoszisztémánk meghatározó fontosságú élőlényei, nélkülük nem teremne sokunk kedvelt gyümölcse, például a málna, az eper, a kajszi, vagy éppen a dinnye. De nem sorakoznának a boltok polcain a cseresznye-, meggy-, barack-befőttek és természetesen a gyümölcslevek sem”
– tette hozzá Bross Péter, az Országos Magyar Méhészeti Egyesület elnöke.
„Örömmel tölt el minket, ha a kormány által stratégiai ágazatként kezelt élelmiszeripar egyik szereplője mutatja meg, hogy milyen lépéseket tehet azon az úton, amely a méhek tevékenységének támogatásán keresztül az utóbbi időszakban felértékelődő élelmezésbiztonság megerősítését is segíti. A hazai termelésű alapanyagok feldolgozása szempontjából fontos szerepet játszó gyümölcs- és zöldséglégyártó szakágazat kiemelkedő szereplője, a Sió-Eckes Kft. rálépett erre az útra: telephelyén méhlegelőt hozott létre, emellett pedig közvetlen támogatást nyújt a méhészeti ágazat védelmére, érdekképviseletére szerveződött Országos Magyar Méhészeti Egyesületnek”
– összegezte Dr. Nagy István, Magyarország agrárminisztere.
Kapcsolódó cikkeink
Iskolai edukációval segíti a méhek megmentését a SIÓ
Tovább folytatja a méhek megmentéséért indított edukációs kampányát az ország…
Tovább olvasom >Viharos idők, aranyat érő termések
Az elmúlt időszakban a gyümölcslevek piaca dinamikus fejlődésen ment keresztül,…
Tovább olvasom >Továbbra is kiáll az agrártárca a hazai méhészek mellett
Minden eszközzel támogatni kell a hazai méhészeti ágazatot, amelyet jelentősen…
Tovább olvasom >További cikkeink
Csokiláz és pikáns rendelések – a magyarok így ünneplik a halloweent
Különleges rendelések és új édességtrendek Közép-Európában: egyre népszerűbbek az intim…
Tovább olvasom >KSH: Az élelmiszeripar értékesítési árai 0,9 százalékkal emelkedtek
Szeptemberben az ipari termelői árak átlagosan 0,9 százalékkal magasabbak voltak…
Tovább olvasom >Saját kézzel, ötévente, fehérre – így festik otthonukat a magyarok
A magyarok, csehek és szlovákok festési szokásait térképezte fel a…
Tovább olvasom >