Agrárgazdálkodási kiállítás kezdődik kedden
Kedden kezdődik a 3. Precíziós agrárgazdálkodási kiállítás és konferencia (Prega), amelyen egyebek mellett arról is szó lesz, hogy a digitalizáció a precíziós gazdálkodás révén már a mezőgazdaságban is érezteti hatását – mondta Milics Gábor a Nyugat-Magyarországi Egyetem docense hétfőn az M1 aktuális csatornán.
A konferencián három szekció lesz: szántóföldi növénytermesztés, kertészet és az állattenyésztés.
Az egyetemi docens szerint a szántóföldi növénytermesztésben a precíziós gazdálkodás arra ad lehetőséget, hogy a termelés környezetkímélő és fenntartható legyen.
Milics Gábor hozzátette: az állattartásban a precíziós gazdálkodás az egyedeket tudja vizsgálni, a fejlesztés révén a gazdák például a takarmányozási feladatokat az egyes állatokra szabva tudják megoldani.
Kiemelte: a precíziós gazdálkodást tekintve Magyarországon ugyanazok a technológiák állnak a gazdák rendelkezésére, mint az Egyesült Államokban, illetve Nyugat-Európában.
Főként a fiatal gazdák fogékonyak az új technológiára – közölte. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Az új lengyel államfő nemzetközi koalíciót hozna létre a Mercosur-megállapodás ellen
Nemzetközi koalíciót hozna létre Karol Nawrocki Lengyelország frissen beiktatott elnöke…
Tovább olvasom >Köszönettel tartozunk a gazdáknak az életet adó búzáért és a belőle készülő kenyérért
A gazdák szorgalmának, kitartásának és elhivatott munkájának köszönhetően kerülhet az…
Tovább olvasom >Nagy István: a kormány 2027-ig több mint 20 milliárd forint forrást biztosít az akvakultúra fejlesztésére
A hazai akvakultúra kulcsszerepet játszik a horgászvizek egészséges és minőségi…
Tovább olvasom >További cikkeink
Megvannak a Fenntarthatóság szimbóluma idei díjazottjai
A Trade magazin hatodszor hirdette meg a Fenntarthatóság szimbóluma pályázatot. A…
Tovább olvasom >Budafoki Pezsgő- és Borfesztivál 2025 – Három nap a bor, a pezsgő és a kultúra jegyében
Szeptember 5–7. között immár 35. alkalommal várja látogatóit a Budafoki…
Tovább olvasom >Idén is megfizethető áron kaphatók a legnépszerűbb termékek a Szent István Napon
2025-ben is gazdag étel- és italkínálat fogadja az érdeklődőket a…
Tovább olvasom >