Addicionális szolgáltatásokat nyújt a CIB Faktor
A CIB Faktornál a korábbi időszakban elkezdett fejlesztések eredményeképpen a faktorált forgalom – a Magyar Faktoring Szövetség adatai alapján – 2009 első félévében 16 százalékkal haladta meg az előző év azonos időszakának számadatait, míg ugyanezen időszakban a magyar faktoringpiac egésze 7 százalékkal csökkent. „Megítélésünk szerint reális lehetőség, hogy tovább erősítsük pozíciónkat a piac vezető szereplői között” – nyilatkozta lapunknak Gál Gaszton, a CIB Faktor vezérigazgatója. Mint elmondta, a cégek a korábbinál nehezebben jutnak a bankokban forgóeszközhitelekhez, ezáltal érezhetően nő a faktoring iránti igény. A hagyományos banki hitelek és a CIB Faktor termékei közötti kondíciós különbségek tovább csökkentek, így sok cég számára válik vonzóvá ez utóbbi, strukturáltabb finanszírozási forma, amely – azáltal, hogy minden más hitelnél magasabb arányban tudja finanszírozni a vevőköveteléseket – akár jelentős pluszforrást nyújthat a partnereiknek. Értékes pluszszolgáltatás az igénybe vevő szállítók számára, hogy a finanszírozás mellett a követelések nyilvántartása, biztosítása, beszedése is megoldott, ugyanis a CIB Faktor mindig is ezeket biztosítva kínálta faktoring-konstrukcióit.
Minden bizonnyal – a kedvező előjelek mellett is – a bankok korábbi kockázatvállalási szintje várhatóan csak hosszabb idő múlva fog visszaállni. Azok a szállítók azonban, amelyek piacképes termékekkel rendelkeznek és a vevőkörük fizetési képessége a válságban is megmaradt, jelenleg is számíthatnak faktoringforrásokra. Mindent összevetve a gazdasági válság hatására a kiszállítások, a faktorálható volumenek természetszerűleg csökkennek, ezzel egyidejűleg a vevők fizetési fegyelme romlik. Ebben a környezetben tehát kevesebb a faktorálható volumen, így a faktoringpiac egészének további szűkülése várható. A piacon belüli átrendeződés is tovább folytatódik, ez a banki hátterű faktorcégek térnyerésével és a magántulajdonú faktorcégek zsugorodásával, akár számuk csökkenésével is járhat.
A CIB Faktor gondos vevőelemzéssel, a korábbinál szigorúbb monitoringgal és – többek között – hitelbiztosítói védelem bevonásával igyekszik csökkenteni a vevők nemfizetéséből származó kockázatot.
A visszajelzések alapján úgy látják, hogy a CIB Faktor által kínált termékek már korábban is lefedték a megcélzott területek igényeit, ezért újabb termék kialakítását egyelőre nem tartják szükségesnek.
– Ez azonban nem jelenti azt, hogy a fejlesztésekkel leállnánk, ügyfeleink érdekeit szem előtt tartva erősítettük meglévő megoldásainknál a nyilvántartási, beszedési, biztosítási szolgáltatásokat. Ennek érdekében év elejétől a korábbinál hatékonyabb és „okosabb” operációs rendszert vezettünk be.
A legkeresettebb termékeik: a CIB Hiperfaktoring, a CIB Beszállítói Faktoring, a CIB Exportfaktoring, valamint a CIB Önkormányzati Faktoring.
A CIB Faktor szakképzett munkatársainak, gazdag termékpalettájának és hatékony operációs rendszerének köszönhetően rendelkezik azokkal a kapacitásokkal, amelyek révén tovább erősítheti pozícióját a piac vezető szereplői között. Ha a terveink valóra válnak, akkor az idén az elmúlt évi faktorált forgalomnál magasabb volument érhetünk el, egyben a következő évekre is növekedési lehetőségeket biztosítva a CIB Faktor számára – nyilatkozta a vezérigazgató.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
GKI elemzés: Miért élnek szűkösebben a magyar háztartások, mint bárki más az EU-ban?
Képzeljük el, hogy minden uniós ország lakói egy nagy áruházban…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelői árak 2025. májusban az előző hónaphoz képest 0,7 százalékkal mérséklődtek, az egy évvel korábbihoz képest átlagosan 6,9 százalékkal növekedtek
2025 májusában az ipari termelői árak átlagosan 6,9 százalékkal meghaladták…
Tovább olvasom >A fogyasztás húzza a gazdaságot
Az Egyensúly Intézet friss előrejelzése szerint a magyar gazdaság idei…
Tovább olvasom >