A zöld beruházások hajtják a régió ingatlanpiacát
Az Alfa Group nevével legutóbb néhány hete lehetett sűrűn találkozni a sajtóban, amikor a Magyarországon ingatlanbefektetéssel és -üzemeltetéssel foglalkozó vállalatot is birtokló luxemburgi Marny Investissement többségi tulajdonrészt szerzett a világ első számú biogáztechnológiai cégében, az Anaergiában.
Az ALFA GROUP hazai képviseletének vezetője, Ohad Epschtein szerint az ország fenntarthatósági céljai szempontjából is hatalmas lehetőség, hogy egy itthon már jelenlévő szereplő eszközölt jelentős befektetést a globálisan is egyedülálló újrahasznosítási megoldásokkal rendelkező vállalkozásban. A lépés ráadásul nem volt előzmény nélküli, a Marny ugyanis hosszú ideje a környezettudatosság élvonalában van, amit többek közt az Alfa Group magyarországi projektjei és igencsak ambiciózus vállalásai bizonyítanak.
„Az Alfa Groupnál az ESG elveknek való megfelelés a legfontosabb értékeink között van. A hazai ingatlanpiac közelmúltban látott megtorpanása mellett is folyamatosan fektettünk be új rendszereikbe és fejlesztettük is azokat, hogy energiahatékonyabbak legyenek, így csökkentve az erőforrásigényüket, a megújuló energiaforrásokra való átállás mellett. Többek közt ez kell ahhoz, hogy a nemzetközi portfóliónkkal összhangban a magyarországi ingatlanjainkat is karbonsemlegessé és energetikailag önellátóvá tegyük 2026-ig”
– árulta el a célkitűzések kapcsán Ohad Epschtein.
A magyarországi Alfa Group vezetője a konkrétumok közt említette, hogy egyenként 200 ezer eurós, azaz átszámítva mintegy 79 millió forintos beruházással mostanra 260 kWp teljesítményű napelemes rendszert telepítettek egy budaörsi kereskedelmi központjukra, illetve egy 300 kWp-est egy budapesti irodaépületükre. Emellett a csúcstechnológiás geotermikus rendszerek és hőszivattyúk alapértelmezetten vannak jelen minden új ingatlanfejlesztésüknél, a meglévő létesítmények pedig átfogó felújításon estek át a szigetelés javítása, valamint az ajtók és ablakok korszerűsítése érdekében.
Ohad Epschtein a fentiekhez hozzáfűzte, nem kis részben a zöld befektetések az okai annak, hogy a kelet-közép-európai ingatlanpiac újra a fellendülés jeleit mutatja. Mint rámutatott, a CBRE adatai szerint a régióban 2024 második negyedévében éves alapon 55, negyedéves alapon pedig 35%-os növekedés látszik a befektetésekben, ezzel párhuzamosan pedig az ügyletek átlagos nagysága a 2023 II. negyedévi 17 millió euróról 2024 azonos időszakára 25 millió euróra emelkedett. „Ez a növekedési potenciál az oka, hogy aktívak maradunk a régióban, méghozzá az eddig is sikerre vitt, fenntartható projektekkel, ami nemcsak a környezetünknek, hanem az alacsonyabb költségek miatt a bérlőknek is elvárása.”
Kapcsolódó cikkeink
Megújult a debreceni Auchan áruház
A jövőben megújult formában várja a vásárlókat a debreceniek egyik…
Tovább olvasom >Többutas csomagolások jövője – mire készüljön a kereskedelmi szektor?
Az Európai Parlament 2024. április 24-én jogalkotási állásfoglalást adott ki…
Tovább olvasom >A karbontudatosság útján: a SPAR több száz őshonos gyümölcsfa ültetésével kompenzálja rendezvényeit
Ebben az évben is folytatódott a SPAR Magyarország környezettudatosságra törekvő…
Tovább olvasom >További cikkeink
Hogyan fognak az európaiak vásárolni az idei ünnepi szezonban?
A ShopFully és az Offerista Group az „Holiday Shopping Study…
Tovább olvasom >Új napelemparkkal bővül a Nestlé szerencsi gyár
Jövő márciusban lép működésbe az az 1,5 GW éves teljesítményű…
Tovább olvasom >Az irodapiacon túlkínálat, a kiskereskedelmi ingatlanok és szállodák terén visszatérő kereslet várható 2025-ben
A magyar kereskedelmi ingatlanpiacot jelenleg a tranzakciószámok csökkenése és a…
Tovább olvasom >