A ZEW index javuló hangulatot jelez Európa legerősebb gazdaságában
Áprilisban tovább javult a gazdasági hangulat Németországban. A ZEW index értéke 22,3 pontról 23,4 pontra emelkedett, és ezzel továbbra is bő másfél éves csúcson tartózkodik.
A mannheimi székhelyű ZEW áprilisi felmérésének eredményei szerint ötödik hónapja javul a gazdasági hangulat Németországban. A főindex értéke 1,1 ponttal 23,4 pontra emelkedett, ami 2010 nyara óta a legmagasabb értéknek számít, bár a javulás jórészt márciusban következett be.
Wolfgang Franz, az intézet elnöke szerint a pénzügyi szakértők optimisták a következő hat hónap kilátásait illetően, de a Németország legfontosabb kereskedelmi partnereivel kapcsolatos növekedési kockázatok, az emelkedő nyersanyagárak, és az adósságválság miatt óvatosak, ami abból is látszik, hogy múlt hónaphoz képest nem volt számottevő a javulás. A kilátásokhoz hasonlóan a jelenlegi helyzet megítélése is javult. Az alindex értéke 3,1 ponttal 40,7 pontra emelkedett. (portfolio.hu)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Ma lép életbe a gyógyszerekre vonatkozó önkéntes árkorlátozás
A kormány a lakosság, kiemelten a családok és a nyugdíjasok…
Tovább olvasom >Egymillióval nőhet a lakossági klímák száma Magyarországon – így válasszunk okosan
A háztartási klímaberendezések száma két évtized alatt megtízszereződött Magyarországon, jelenleg…
Tovább olvasom >Rekordmélyre zuhant az innováció a spanyol FMCG-piacon
Spanyolországban 15 év alatt 48%-kal esett vissza az új termékek…
Tovább olvasom >