A vezetés a közösségről szól

Szerző: Glázer Szilvia Dátum: 2023. 10. 17. 09:24

Gazsi Zoltánt, az Eisberg Magyarország Kft. vezetőjét őszinte LinkeDIN posztjairól ismerik a legtöbben. A legutóbbi FutureTalks podcastban sem kerülte a forró témákat: volt szó céges lopásról, negatív social média kommentekről, kreativitásról és a betegségéről is.

 

Az Eisberg első emberének LinkedIn posztjai sokan olvassák, már csak amiatt is, mert megosztó témákról ír, erről így mesélt a FutureTalks legutóbbi adásában: „Először Laura, a marketinges kolléganőm beszélt rá, hogy használjam a LinkedIn profilomat, de rájöttem, hogy szeretek írni. Mindig olyan témát választok, amiket senki más nem mer elmondani. Például minden közösségben, így egy cégben is vannak olyan emberek, akik adott esetben lopnak (még ha csak a gyerek törikönyvét is másolják le az irodai fénymásolón), akik megcsalják a párjukat. Vallom, hogy csak olyan témát érdemes megosztani, ami engem is foglalkoztat és sokak számára érdekes lehet, hiszen mindenki életében rendkívül értékes az az 5 perc, amit az én posztommal tölt. Persze ehhez hozzájárul az is, hogy az anyavállalattól olyan szabadságot kapok vezetőként, amit sok más helyen nem kapnak meg az ottani menedzserek.”

A cégvezető állítja, hogy a posztjaira érkezett kommentek támogatják a munkáját. Egyrészt hisz abban, hogy csak a vitákkal és az ellenkező látáspontok ütköztetésével lehet valami újat létrehozni, másrészt az eltérő szempontok új megvilágításba helyezhetik a problémáit.  Gazsi Zoltán eléggé öntörvényű karakternek tartja magát, ami természetesen érződik a vezetői stílusán is, de abban biztos, hogy a vitákból születnek a legjobb megoldások. Az Eisberg hazai leányának vezetője szerint a vezető munkája a közösségről és a közösségépítésről, -formálásról szól: „Nagyon fontos az, hogy az ember hogyan látja a saját hatalmát, én már tisztában vagyok azzal, hogy fel kell merni vállalni, ha valamit nem tudunk egyedül megoldani, ha viszont tízen összeülünk, akkor jobb eredmény származik, mintha egyedül próbálkozom. A vezetés művészete nem más, mint hogy miként tudsz eltérő karakterű embereket együtt tartani sikeresen. A vezetés olyan, mint egy impresszionista festmény, ami pontokból áll össze, akkor jó, ha távolról nézve összességében egy szép kép rajzolódik ki, még akkor is, ha az összetevő pontok közül nem mindegyik tökéletes.”

Gazsi Zoltán hiteles vezetőként úgy gondolja, hogy a rosszindulatú daganatos betegségét is meg kellett osztania a csapatával. Meg kellett tanulnia delegálni, feladatokat átadni más kollégáknak és figyelni a teste jelzéseit, időt szánni a relaxálásra és a pihenésre. A kollektíva egyébként összezárt és mindenben segíti őt a gyógyulás útján is.

Ha szeretné meghallgatni a teljes beszélgetést, iratkozzon fel a Trade Magazin youtube csatornájára: https://bit.ly/3QWmJv8

 

 

 

Kapcsolódó cikkeink