A vasúti árufuvarozás bővítése érdekében együttműködési megállapodást kötött a ChinaCham Hungary és a HUNGRAIL
A HUNGRAIL Magyar Vasúti Egyesület a vasúti árufuvarozás versenyképességének növelése érdekében együttműködési megállapodást kötött a ChinaCham Hungary Magyar-Kínai Gazdasági Kamarával. A közös szakmai munka egyik fő célja annak biztosítása, hogy az Ázsiából útnak indított áru minél nagyobb része a magyarországi vasúthálózaton keresztül jusson el Európa országaiba.
A HUNGRAIL, mint a hazai vasúti ágazat szakmai, érdekvédelmi szervezete, kapcsolatai bővítésével folyamatosan keresi azokat a lehetőségeket, amelyek segíthetik a vasúti árufuvarozás versenyképességének növelését. A ChinaCham Hungaryval való együttműködés egyik célja, hogy az Ázsiából Európába, illetve az Európából Ázsiába tartó szállítmányokat a magyarországi vasúti hálózaton keresztül továbbítsák. A megnövekvő feladatok ellátására fel kell készíteni a logisztikai központokat, fejleszteni kell a vasúti infrastruktúrát, és megfelelő jogi környezetet kell teremteni. Ennek érdekében a két szervezet szakmai képzéseket és rendezvényeket szervez, egyeztetéseket tart, melyeken szakértőik megosztják egymással az együttműködés körébe tartozó információkat, és megvitatják a részükre véleményezésre eljuttatott jogszabálytervezeteket. A konzultációkon a résztvevők közös álláspont kialakítására törekednek, melyet együttesen képviselnek a különböző fórumokon. Az együttműködésről szóló dokumentumot Dávid Ilona, a HUNGRAIL Magyar Vasúti Egyesület elnöke és Pető Ernő a ChinaCham Hungary Magyar-Kínai Gazdasági Kamara elnöke 2019. február 28-án, a vasúti alágazat meghatározó vállalatainak vezetői jelenlétében, ünnepélyes keretek között írta alá.
A 2006-ban alakult HUNGRAIL Magyar Vasúti Egyesület az alapítók szándéka szerint szakmai érdekképviseletet lát el a hazai vasúti személyszállítási, árufuvarozási, infrastruktúraépítési, üzemeltetési és járműgyártási ágazat területein. Tevékenységük alapját azok a szakmai bizottságok jelentik, amelyek állásfoglalásaikkal és javaslataikkal tevékenyen részt vesznek az állami vasúti jogszabályalkotás és szabályozás hatékonyságának növelésében. Külföldi szervezetek tagjaként nemzetközi színtéren is biztosítja a magyar vasúti érdekek megfelelő szintű képviseletét. Az egyesület tagi körén keresztül a vasúti árufuvarozási piac 90%-át, a vasúti személyszállítási piac 100%-át fedi le. Tagvállalatainak árbevétele éves szinten megközelíti a 600 milliárd forintot, a szakmai szervezetben képviselt árufuvarozási vállalatok teljesítménye meghaladja az évi 50 millió tonnát, a személyszállítással foglalkozó társaságok pedig évente megközelítőleg 150 millió utast juttatnak el célállomásaikra. Az Egyesület elnöke Dávid Ilona, a GYSEV Zrt. elnöke, a VOLÁNBUSZ Zrt. elnök-vezérigazgatója.
Kapcsolódó cikkeink
CÖF-CÖKA: a multinacionális cégek a kis falvakat is vegyék fel a kiszállítási portfóliójukba
A Civil Összefogás Fórum (CÖF) – Civil Összefogás Közhasznú Alapítvány…
Tovább olvasom >Magyarországon elsőként szerzett uniós fenntarthatósági hitelesítést a HelloParks Fót csarnoka
A Futureal-csoporthoz tartozó ipari ingatlanfejlesztő HelloParks FT1-es raktárcsarnoka megfelel az…
Tovább olvasom >Környezettudatos technológiai megoldásokkal működő okoscsarnokot adott át a Weerts Logistics Vecsésen
Csaknem 40 ezer négyzetméteres, környezettudatos technológiai megoldásokat alkalmazó fenntartható gyártócsarnokot…
Tovább olvasom >További cikkeink
Új fejezet nyílt a Pizza Hut történetében: Magyarországi modell alapján újulhat meg az étteremlánc
Szeptember 12-én vágták át a szalagot Pécs legnépszerűbb sétálóutcájában, a…
Tovább olvasom >Már 150 millió darab palackot, üveget és alumínium dobozt váltottak vissza a Lidl áruházakban
Mérföldkőhöz érkezett az új visszaváltási rendszerben a Lidl Magyarország. A…
Tovább olvasom >Stílus újragondolva- megújult a Hungaria pezsgő!
Új, a stílust és az eleganciát még inkább hangsúlyozó külsővel…
Tovább olvasom >