A vasúti árufuvarozás bővítése érdekében együttműködési megállapodást kötött a ChinaCham Hungary és a HUNGRAIL
A HUNGRAIL Magyar Vasúti Egyesület a vasúti árufuvarozás versenyképességének növelése érdekében együttműködési megállapodást kötött a ChinaCham Hungary Magyar-Kínai Gazdasági Kamarával. A közös szakmai munka egyik fő célja annak biztosítása, hogy az Ázsiából útnak indított áru minél nagyobb része a magyarországi vasúthálózaton keresztül jusson el Európa országaiba.
A HUNGRAIL, mint a hazai vasúti ágazat szakmai, érdekvédelmi szervezete, kapcsolatai bővítésével folyamatosan keresi azokat a lehetőségeket, amelyek segíthetik a vasúti árufuvarozás versenyképességének növelését. A ChinaCham Hungaryval való együttműködés egyik célja, hogy az Ázsiából Európába, illetve az Európából Ázsiába tartó szállítmányokat a magyarországi vasúti hálózaton keresztül továbbítsák. A megnövekvő feladatok ellátására fel kell készíteni a logisztikai központokat, fejleszteni kell a vasúti infrastruktúrát, és megfelelő jogi környezetet kell teremteni. Ennek érdekében a két szervezet szakmai képzéseket és rendezvényeket szervez, egyeztetéseket tart, melyeken szakértőik megosztják egymással az együttműködés körébe tartozó információkat, és megvitatják a részükre véleményezésre eljuttatott jogszabálytervezeteket. A konzultációkon a résztvevők közös álláspont kialakítására törekednek, melyet együttesen képviselnek a különböző fórumokon. Az együttműködésről szóló dokumentumot Dávid Ilona, a HUNGRAIL Magyar Vasúti Egyesület elnöke és Pető Ernő a ChinaCham Hungary Magyar-Kínai Gazdasági Kamara elnöke 2019. február 28-án, a vasúti alágazat meghatározó vállalatainak vezetői jelenlétében, ünnepélyes keretek között írta alá.
A 2006-ban alakult HUNGRAIL Magyar Vasúti Egyesület az alapítók szándéka szerint szakmai érdekképviseletet lát el a hazai vasúti személyszállítási, árufuvarozási, infrastruktúraépítési, üzemeltetési és járműgyártási ágazat területein. Tevékenységük alapját azok a szakmai bizottságok jelentik, amelyek állásfoglalásaikkal és javaslataikkal tevékenyen részt vesznek az állami vasúti jogszabályalkotás és szabályozás hatékonyságának növelésében. Külföldi szervezetek tagjaként nemzetközi színtéren is biztosítja a magyar vasúti érdekek megfelelő szintű képviseletét. Az egyesület tagi körén keresztül a vasúti árufuvarozási piac 90%-át, a vasúti személyszállítási piac 100%-át fedi le. Tagvállalatainak árbevétele éves szinten megközelíti a 600 milliárd forintot, a szakmai szervezetben képviselt árufuvarozási vállalatok teljesítménye meghaladja az évi 50 millió tonnát, a személyszállítással foglalkozó társaságok pedig évente megközelítőleg 150 millió utast juttatnak el célállomásaikra. Az Egyesület elnöke Dávid Ilona, a GYSEV Zrt. elnöke, a VOLÁNBUSZ Zrt. elnök-vezérigazgatója.
Kapcsolódó cikkeink
Stratégiai partnerségre lép a The Body Shop nemzetközi kozmetikai cég és a TOURMIX magyar zöld logisztikai startup
Együttműködésbe kezdett a fenntarthatósági piac két kulcsfontosságú szereplője, az állat-…
Tovább olvasom >Megújuló energiával készített alkoholmentes sört a Carlsberg Svédországban
Carlsberg Sweden legújabb terméke az „Electric Beer”, egy limitált szériás,…
Tovább olvasom >Új elnökséggel és megújult célokkal folytatja a munkát az MLSZKSZ
Tisztújító közgyűléssel és szakmai konferenciával zárta a 2024-es évet a…
Tovább olvasom >További cikkeink
A piaci kihívások mellett is növekedni tudott a BioTechUSA-cégcsoport
Közzétette éves jelentését a tisztán hazai tulajdonú BioTechUSA-cégcsoport: a gazdasági…
Tovább olvasom >Megnövelt kapacitással segíti a húsvéti visszaváltást a MOHU
Az ünnepek közeledtével várhatóan a boltok forgalma növekedni fog, így…
Tovább olvasom >Húsvéti trendek: mit keresnek idén a vásárlók?
Tavaly márciusban, húsvét előtt közel 90 ezer doboz, azaz csaknem…
Tovább olvasom >