A vártnál nagyobb mértékben romlott a fogyasztói bizalom az Egyesült Államokban szeptemberben
Romlott a fogyasztói bizalom az Egyesült Államokban szeptemberben, az elemzők által vártnál lényegesen nagyobb mértékben.
A Conference Board gazdasági kutatóintézet kedden azt közölte, hogy az augusztusi 134,2 pontról szeptemberben 125,1 pontra esett a fogyasztói bizalmi index.
Elemzők minimálisan romló mutatóra, 134,1 pontra számítottak szeptemberről.
Egy éve az index még 138,4 ponton állt. Azóta rendre kisebb volt a mutató, a legalacsonyabb januárban, 120,2 ponttal.
A jelenlegi helyzet megítélésének almutatója az augusztusi 176 pontról 169 pontra süllyedt, a következő fél évre vonatkozó várakozási alindex pedig 106,4 pontról 95,8 pontra hanyatlott.
A Conference Board minden hónap utolsó keddjén közölt indexe – a Michigan egyetem hangulatindexével együtt – a legfontosabb mérőszám ahhoz, hogy megbecsüljék a fogyasztás alakulását. A személyes fogyasztás az amerikai hazai össztermék (GDP) mintegy 70 százalékát adja. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Meglepően jól sikerült a január a kiskereskedelemben
A gyenge évzáráshoz képest 2,2%-kal nőtt a kiskereskedelmi forgalom, ami…
Tovább olvasom >Hogyan alakul a világgazdaság idén?
Az Egyesült Államok növekedése stabil, Európa és Kína újabb kihívásokkal…
Tovább olvasom >A kereskedelemben is érződik a madárinfluenza hatása
Az Egyesült Államok egyre súlyosabb tojáshiánnyal küzd, mivel a madárinfluenza…
Tovább olvasom >További cikkeink
Országos Kereskedelmi Szövetség: az árrés nem profit!
Az Országos Kereskedelmi Szövetség (OKSZ) nemzetközi élelmiszer-kereskedő tagvállalatai az elmúlt…
Tovább olvasom >Orbán Viktor a Kossuth Rádióban: a kereskedők 10 százaléknál többet nem rakhatnak rá a beszerzési árra
Március közepétől a kormány 10 százalékban maximalizálja az árrést 30…
Tovább olvasom >GKI Elemzés: Miért drágulnak folyamatosan az élelmiszerek?
Az elmúlt időszakban kiemelt figyelmet kapott az alapvető élelmiszerek –…
Tovább olvasom >