A vártnál gyengébben teljesített a negyedik negyedévben a német gazdaság
A negyedik negyedévben a vártnál nagyobb mértékben zsugorodott a bruttó hazai termék (GDP) Németországban a német szövetségi statisztikai hivatal pénteken kiadott előzetes adatai alapján.
A negyedik negyedévben ár, szezonális és naptári kiigazítással 0,7 százalékkal csökkent a bruttó hazai termék az előző negyedévihez képest. Elemzők 0,3 százalékos negyedéves csökkenésre számítottak. A harmadik negyedévben 1,7 százalékos volt a negyedéves növekedés.
A 2020 negyedik negyedévihez képest a 2021 negyedik negyedévi GDP 1,4 százalékkal nőtt, kevésbé a várt 1,8 százaléknál. Az utolsó válság előtti negyedév, a 2019-es negyedik negyedév bruttó hazai termékétől, a 2021 negyedik negyedévi GDP még 1,5 százalékkal marad el ár, szezonális és naptári kiigazítással.
A Destatis felülvizsgálta az előző negyedévi GDP adatokat. Az első negyedévit éves 3,2 százalékos csökkenésről éves 3,0 százalékos csökkenésre, a második negyedévit éves 10,4 százalékos növekedésről 10,8 százalékosra, a harmadik negyedévit 2,5 százalékos növekedésről 2,8 százalékosra módosította. A teljes 2021-es évre a Destatis 2,8 százalékos GDP-növekedést vár az eddigi 2,7 százalék helyett.
Kapcsolódó cikkeink
Tovább nőtt a fair trade Németországban
A németországi fair trade forgalom 2024-ben 11%-kal, 2,6 milliárd euróra…
Tovább olvasom >Óvatosabban toboroznak a cégek jelenleg, mint ahogyan azt év elején tervezték
Az átlagos jelentkezőszámok továbbra is különösen magasnak számítanak a magyarországi…
Tovább olvasom >Digitális betétdíj-kupont vezet be a Lidl Németországban
2025. augusztus 4-től a Lidl valamennyi németországi üzletében digitális betétdíj-kupont…
Tovább olvasom >További cikkeink
A vásárók kedvenc FMCG-márkái – YouGov Brand Footprint 2025
Az elemzés alapja a CRP (Consumer Reach Points) mutató, amely…
Tovább olvasom >Drágul a csirke, drágul a tojás – ez vár most a magyar vásárlókra
Jelentős áremelkedés zajlott le a hazai baromfipiacon az elmúlt hónapokban…
Tovább olvasom >Szárnyalnak az árak a baromfipiacon: drágult a csirke, a pulyka és a tojás is
Az elmúlt hónapokban látványos áremelkedés zajlott le a hazai baromfi-…
Tovább olvasom >