A vállalatok innovációs kezdeményezéseiből az ország egésze profitál
Magyarország igazi erőforrása az itt élők tudásában és kreativitásában rejlik – jelentette ki Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter a Bosch csoport alapításának 125. évfordulója és a cégalapító Robert Bosch 150. születésnapja alkalmából rendezett ünnepségen 2011. május 26-án, Budapesten.
A Bosch régi szereplője a magyar gazdaságnak, és mint ilyen, régóta érdekelt az ország versenyképességének hosszú távú növelésében – mondta a miniszter hozzátéve, hogy a cég remek példája a Németország és Magyarország közötti kiváló gazdasági együttműködésnek.
„Németország stratégiai partnerként tekint Magyarországra, és mi magunk is így tekintünk a német iparra. Hazánk a német befektetőket mindig is hosszú távú partnerének tartotta. Magyarországon egyértelműen tisztelet övezi őket, és a német vállalatok is elismerően nyilatkoznak a magyar beruházási környezetről” – jelentette ki Fellegi Tamás.
„Meggyőződésem szerint a Magyarország iránti nemzetközi bizalom megerősödése jórészt a határozott kormányzati intézkedéseknek köszönhető. Az elmúlt évben a magyar kormány a pénzügyi stabilitás megteremtése érdekében konszolidálta a költségvetést, megőrizte az államháztartás egyensúlyát” – hangsúlyozta a fejlesztési tárca vezetője.
A miniszter arról is szólt, hogy a magyar kormány egyik legaktuálisabb és legfontosabb célja a munkahelyteremtés és a foglalkoztatás növelése. Ennek megvalósításához egyszerre több területen kell nagymértékű, átfogó és tartós változásokat elérni. A külföldi tőke számára vonzóvá kell tenni a magyarországi beruházási lehetőségeket, a képzéseket pedig a gazdaság aktuális igényeihez kell igazítani.
Fellegi Tamás kiemelte annak jelentőségét, hogy a Bosch felismerte: Magyarország igazi, természetes erőforrása az itt élők tudásában és kreativitásában rejlik. Ennek kiaknázása és a szellemi tőke gazdaságba történő visszaforgatása révén a vállalat is hozzájárul Magyarország versenyképességének erősítéséhez, ráadásul a szakértelmet igénylő munkahelyek teremtése a közösség érdekét szolgálja.
A magyar gazdaság számára nélkülözhetetlen a nemzetközi pénzügyi válságból való kilábaláshoz és az Európa fejlett államaihoz való felzárkózáshoz az innovativitás ösztönzése és mind szélesebb körű kiaknázása – közölte a miniszter.
Fellegi Tamás az innovációs forrásfelhasználás stratégia-alapú megújítása kapcsán beszámolt arról, hogy a szakterület Magyarország egyik kiemelt jelentőségű kitörési pontja. Ennek megfelelően hangsúlyosan jelenik meg az Új Széchenyi Tervben is, amelyben erre a célra csak az idén több mint 72 milliárd forint áll rendelkezésre. A kormány 2013-ig pedig összesen mintegy 200 milliárd forintnyi összeget szán a k+f+i támogatására.
Mindannyiunk számára világos, hogy a tudásba való befektetés többszörösen megtérül, hiszen ezek a fejlesztések multiplikátor hatással bírnak – hangsúlyozta a tárcavezető hozzátéve, hogy a foglalkoztatottság növelése és a tudásipar, a tudásgazdaság támogatása meghatározó szerepet kap Magyarország versenyképességi előnyeinek újraépítésében, visszaszerzésében.
(Nemzeti Fejlesztési Minisztérium, Kommunikációs Főosztály)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
GKI elemzés: Miért élnek szűkösebben a magyar háztartások, mint bárki más az EU-ban?
Képzeljük el, hogy minden uniós ország lakói egy nagy áruházban…
Tovább olvasom >KSH: az ipari termelői árak 2025. májusban az előző hónaphoz képest 0,7 százalékkal mérséklődtek, az egy évvel korábbihoz képest átlagosan 6,9 százalékkal növekedtek
2025 májusában az ipari termelői árak átlagosan 6,9 százalékkal meghaladták…
Tovább olvasom >A fogyasztás húzza a gazdaságot
Az Egyensúly Intézet friss előrejelzése szerint a magyar gazdaság idei…
Tovább olvasom >