A TriGranit Poznanban fejleszt
A magyar többségi tulajdonban lévő TriGranit, Európa harmadik legnagyobb kereskedelmiingatlan-fejlesztője és a PKP lengyel vasúttársaság szerződést írt alá Poznan város közlekedési és kereskedelmi központjának építésére.
Az új vasúti-, busz- és gyorsvasútállomás mellett irodaház és bevásárlóközpont is létesül, amelyhez mintegy 1500 gépkocsit befogadó parkoló is épül. A 160 millió eurós komplexum első fázisának átadására 2012-ben kerül sor.
A PKP 8 pályázó közül választotta ki a TriGranitot a komplexum fejlesztésére. "Lengyelország évek óta vállalatunk zászlóshajója. 5 évvel ezelőtt nyitottuk meg első bevásárlóközpontunkat Katowicében, amelyet a tavaly átadott krakkói Bonarka követett. Ennél a poznani beruházásnál támaszkodhatunk arra a tapasztalatunkra, amelyet a budapesti WestEnd, illetve a ljubljanai Emonika tervezése, építése és üzemeltetése során szereztünk. Együttműködésünk a PKP vasúttársasággal megerősíti eddigi lengyelországi elkötelezettségünket, melynek keretében most Poznan új városközpontját, találkozóhelyét teremtjük meg" – hangsúlyozta Török Árpád, a TriGranit vezérigazgatója.
A közlekedési- és bevásárlóközpont bruttó 93 000 négyzetméteren épül, a két fázisban megvalósuló épületegyüttes teljes bérbe adható területének nagysága mintegy 60 000 négyzetméter. A három szintes komplexum legalsó szintjén kerül kialakításra a buszpályaudvar, fölötte a vasútállomás, valamint a bevásárlóközpont kap helyet – írja a tozsdeforum.hu.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Versenytényezővé válik a telephely az e-kereskedelemben
A digitalizáció és a fogyasztói elvárások gyors változása nyomán az…
Tovább olvasom >Exportban erősödik a Gyermelyi – alkalmazkodás a kihívásokhoz
A Gyermelyi Zrt. 2024-es pénzügyi beszámolója alapján világosan látszik: a…
Tovább olvasom >Önkéntes Vízadó program indul Budapesten
Önkéntes Vízadó programot hirdet Budapesten a 10 millió Fa, Budapest…
Tovább olvasom >