A trafikok éjjel is árulnak alkoholt
Budapest több kerületében este tíz óra után az éjjel-nappalikban tilos alkoholt árulni. A nemzeti dohányboltokra azonban ez a szabály nem vonatkozik. A trafikokat ugyanis korábban Lázár János Miniszterelnökséget vezető államtitkár és Papcsák Ferenc zuglói polgármester javaslatára az országgyűlés kivette a kereskedelmi törvény hatálya alól. Az önkormányzatok csak e törvény felhatalmazásával korlátozhatják a boltok nyitva tartását és a szeszes ital árusítását.
Korábban az Index megkérdezte a Nemzeti Dohány Nonprofit Zrt-t a helyzetről, akkor az NDN azt mondta, forduljunk az illetékes önkormányzatokhoz kérdéseinkkel.
A Blikknek a Rákóczi úti Roni ABC vezetője azt mondta: tisztességtelen, hogy tetemes bírság mellett akár be is záratnák az ő boltjukat, ha este tíz után egy üveg alkoholt eladnak, míg a szomszéd trafikban büntetlenül folyhat az éjszakai szeszárusítás.
Bús Balázs kereszténydemokrata képviselő szerdán módosító indítványt nyújtott be az országgyűlésnek az ellentmondásos helyzet megszüntetésére. Mint írta, a kereskedelmi és a trafiktörvény összehasonlítása után nem eldönthető, hogy az önkormányzat tiltó rendelete a nemzeti dohányboltokra is vonatkozik-e. Bús szerint a jelenlegi helyzet a piaci verseny egyenlőtlenségét, valamint súlyos konfliktusokat okozhat a trafikosok, kereskedők és a lakosság között.
Bús módosító indítványát azonban legkorábban szeptemberben tárgyalhatja a parlament, így a trafikok addig árulhatnak szeszt éjszaka is. (index.hu)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Provident: magyarok egyre nagyobb részének kihívás kijönni a jövedelméből
A magyarok egyre nagyobb részének kihívás kijönni a jövedelméből, a…
Tovább olvasom >GKI Elemzés: Mesterséges intelligencia a munkahelyeken: kik használják az AI-t?
Mesterséges intelligencia a munkahelyeken: kik használják az AI-t? A GKI…
Tovább olvasom >Továbbra is stabil a hazai munkaerőpiac
Továbbra is stabil a hazai munkaerőpiac, a foglalkoztatottak száma évek…
Tovább olvasom >