A Tesco a promóciókat helyezi a középponba
Ken Murphy, a Tesco vezérigazgatója szerint a fogyasztási cikkeket forgalmazó vállalatok a következő 12 hónapban kihasználva a csökkenő inflációt, promóciók segítségével tervezik visszahódítani a vásárlókat a saját márkás termékektől. Murphy hangsúlyozza, hogy az áremelkedések, amelyeket a vállalatok a saját árrésük védelme és növekvő költségeik kezelése érdekében hajtottak végre, most lehetőséget adnak arra, hogy árengedményekkel és promóciókkal növeljék piaci részesedésüket.
Az elmúlt két év során a saját márkás termékek jelentősen növekedtek népszerűségben, mivel a vásárlók a magasabb megélhetési költségek miatt olcsóbb alternatívákat kerestek. A Kantar piackutató intézet adatai szerint 2022 februárjában kezdett nőni a szakadék a szupermarketek saját márkás termékei és márkás versenytársaik között, a legnagyobb különbség pedig tavaly márciusban volt észlelhető, amikor a saját márkás termékek forgalma 15,7%-kal nőtt, míg a márkás termékeké kevésbé.
Fraser McKevitt, a Kantar kiskereskedelmi és fogyasztóvédelmi vezetője szerint idén várhatóan nagyobb növekedést fognak elérni a márkák, mint a saját márkák, ami részben annak köszönhető, hogy több promóciót alkalmaznak. Ez a tendencia még legalább egy évig fennmaradhat, ami lehetőséget biztosít a beszállítóknak arra, hogy visszaszerezzék korábban elvesztett volumenüket.
Ezek az intézkedések várhatóan nemcsak a Tesco, hanem más fogyasztási cikkeket kínáló vállalatok számára is új lehetőségeket nyitnak meg a versenyképes piac helyreállítása és a fogyasztói bizalom újraépítése érdekében.
Kapcsolódó cikkeink
Újabb közel 60 milliót fordíthatnak helyi szervezetek fiatalok közösségi programjaira a Tesco pályázati programjával
Április 7-én elstartolt a Tesco közösségi pályázati programjának második fordulója,…
Tovább olvasom >Szalagcsiszolót Clubcarddal 40% kedvezménnyel Szép-kártyára?
Április 1-től már a Tescónál is lehet SZÉP-kártyával fizetni a…
Tovább olvasom >600 ezer darab terméket mozgatnak naponta a Tesco új logisztikai központjában közel 200 áruház 24 órán belüli ellátására
Márciustól teljes kapacitással üzemel a Tesco tavaly novemberben átadott logisztikai…
Tovább olvasom >További cikkeink
A piaci kihívások mellett is növekedni tudott a BioTechUSA-cégcsoport
Közzétette éves jelentését a tisztán hazai tulajdonú BioTechUSA-cégcsoport: a gazdasági…
Tovább olvasom >Több mint 13 tonna adomány gyűlt össze a NOE és a CBA közös húsvéti akcióján
Több mint 13 tonna adomány gyűlt össze a Nagycsaládosok Országos…
Tovább olvasom >Megnövelt kapacitással segíti a húsvéti visszaváltást a MOHU
Az ünnepek közeledtével várhatóan a boltok forgalma növekedni fog, így…
Tovább olvasom >