A támogatások hozzájárultak a méhészet fejlődéséhez
A méhészeti ágazat 2010-től csaknem 10 milliárd forint – 50-50 százalékban költségvetési, illetve uniós finanszírozású – támogatást kapott, ami segítette a technológiai megújulást, a méhegészségügyi védekezések, eljárások fejlődését, a méhészeti kutatásokat és a méhészek szakmai továbbfejlődését – mondta Nagy István agrárminiszter csütörtökön az Országos Méhészeti Egyesülettel (OMME) folytatott egyeztetésen az Agrárminisztérium közleménye szerint.
Nagy István hangsúlyozta, hogy a kormány továbbra is szoros együttműködésre törekszik a méhészekkel. A megbeszélésen a tárcavezető az egyesület vezetőségével a méhészeti ágazat legfontosabb szakmai kérdéseiről egyeztetett, a méhegészségügyi hálózat megerősítése, a magyar méz belföldi fogyasztásának és exportjának növelése, valamint a méhészeti képzés fejlesztése is szóba került.
A tárca közleményében felidézte, hogy az ágazat további fejlesztése érdekében az Agrárminisztérium és a méhészek egyesülete korábban stratégiai keretmegállapodást kötött. Az együttműködésről szóló dokumentumban többek között szerepel az is, hogyan juttassák érvényre a magyar méhészek érdekeit Magyarországon és külföldön.
Kitértek arra is, hogy Magyarországon több mint 20 ezer méhész tevékenykedik, a méhcsaládok száma meghaladja az egymilliót. Az ország a harmadik legnagyobb méztermelő az Európai Unióban. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Októberi teaárak: miért lett ilyen drága a magyarok kedvenc forró itala?
A teafogyasztási szokásokra az infláció és az alapanyagok áremelkedése jelentős…
Tovább olvasom >Az se baj, ha csak édes – A nap képe
Merthogy a méztől ezt várjuk el, de azért vannak, akiknek…
Tovább olvasom >Válságban a magyar méztermelés: aszály és importméz nehezíti a helyzetet
Hazánkban egyre súlyosabb problémát jelent a méztermelés drasztikus csökkenése, amelynek…
Tovább olvasom >További cikkeink
Paradigmaváltás küszöbén az élelmezésben – A Lánchíd Klub szeptemberi ülésének vendége volt: Szöllősi Réka élelmiszer-politikai szakértő
Hátrányból indulunk! Egy globális paradigmaváltás küszöbén állunk! 2030-ig a G20…
Tovább olvasom >BMI: Mélyülő zsugorodás októberben
A Beszerzési Menedzser Index (BMI) szezonálisan kiigazított októberi értéke: 47,6.…
Tovább olvasom >GKI: Versenyképességi reformok szükségessége az EU-ban és Magyarország szerepe a változásokban
Az Európai Uniónak jelentős reformokra van szüksége a Draghi jelentés…
Tovább olvasom >