A TalentA Magyarország programban három női gazdálkodó több mint 3 millió forintot nyert el
A TalentA Magyarország-2021 oktatási és támogatási programban három női gazdálkodó együttesen bruttó 3 millió 250 ezer forint díjazásban részesült – közölte a programot alapító Corteva Agriscience nemzetközi mezőgazdasági vállalat és a Magyar Női Unió (MNU) pénteken az MTI-vel.
A közlemény szerint a TalentA program része a Corteva 2030-as fenntarthatósági céljainak, amelynek egyik célkitűzése a nők mezőgazdasági szerepvállalásának erősítése és támogatása. A TalentA Magyarország-2021 oktatási és támogatási program 2021 novemberében indult az online oktatási szakasszal. A képzésben a női gazdálkodók elsősorban vezetői készségeiket, vállalkozási, pénzügyi és mezőgazdasági ismereteiket fejleszthették.
Az oktatási programot az ország különböző tájáról jelentkező 20 női gazdálkodó végezte el sikeresen, akik ezt követően mezőgazdasági projektötletükkel pályázhattak a mikroprojekt versenyre. A szakértői zsűri által kiválasztott legjobb három pályamű közül az első helyezett bruttó 1,5 millió forintot, a második helyezett bruttó 1 millió forintot, a harmadik helyezett pedig bruttó 750 ezer forintot kapott.
A közlemény szerint az első helyezett Nagy Zsófia lett mini fűszeres arborétumával, amelynek célja, hogy a fűszernövények otthoni termesztését és feldolgozását széles körben ismertté tegye. A második helyezést Szabó Tímea érte el, a növényi olajak előállítását és hasznosítását bemutató témaudvarával. A projekt a házilag megmaradt élelmiszerfeleslegből növényi olajak otthoni előállításának megismertetésére szolgál.
A dobogó harmadik fokára Buzás Tiborné állhatott fel a fenntarthatóság és az innováció összhangja a növénytermesztésben, élelmiszerfeldolgozásban című projektjével, amely egyebek mellett a falun termesztett zöldségek és gyümölcsök feldolgozási módjának elsajátítására szolgál.
A Magyar Női Unió Egyesület (MNU) 2013-ban indult nonprofit szervezet, amely 17 alapítótaggal jött létre Batthyány-Schmidt Margit kezdeményezésére és elnökletével. A MNU küldetésének tartja országos kiterjedésű, aktív információs csatornák kiépítését a vidéki nők és a döntéshozók, a szakpolitika, kamarák, állami intézmények, illetve más civil szervezetek között.
Kapcsolódó cikkeink
A mesterséges vízpótlás a táj természetes alkalmazkodóképességét segíti
A klímaváltozás miatt elkerülhetetlenül szükséges mesterséges vízpótlás a táj természetes…
Tovább olvasom >Agrárminisztérium: rendkívüli segítséghez jutnak a súlyos tavaszi fagykárt szenvedett szőlő- és gyümölcstermelők
Az idén több hullámban érkező tavaszi fagy súlyos károkat okozott…
Tovább olvasom >Új támogatások segítik a hazai halgazdálkodás és akvakultúra fejlesztését
Két új pályázati felhívás összesen több mint 8 milliárd forint…
Tovább olvasom >További cikkeink
Falusi romantika Budapest szívében: megnyitott a Puli és Juhász pesti csárda a belvárosban
Harcsapaprikás, túrós csusza és aranygaluska – juhászbölcsességgel tálalva, puli-lelkesedéssel fűszerezve.…
Tovább olvasom >Zöldség drágábban, mint hús? – Megfordult a világ az élelmiszerpiacon
Miközben évtizedekkel ezelőtt a zöldség volt az olcsó alternatíva a…
Tovább olvasom >NGM-helyettes államtitkár: még várják a jelentkezőket a Nyári diákmunka programra
Már több mint 21 ezren vállaltak munkát a Nyári diákmunka…
Tovább olvasom >