A Takarék csoport teljes országos hálózatára kiterjeszti önálló agrárüzletágát
Teljes országos hálózatára kiterjeszti önálló agrárüzletágát a Takarék csoport, az ügyfelek magasabb szintű kiszolgálására új termékeket és új kiszolgálási modellt is bevezetnek, hogy minél jobban segítsék a hazai agrárium bővülését és versenyképességét – mondta Vida József, a Takarékbank elnök-vezérigazgatója a 79. Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásár (OMÉK) szakmai napján, csütörtökön Budapesten.
Jelezte: a Takarék csoport az ügyfelek számát és a kihelyezett hitelállományt tekintve is a három legnagyobb szereplő között található az agárfinanszírozási piacon, több területen pedig piacvezető.
A takarékok 28 ezer, az agráriumban érdekelt ügyfél számláit vezetik, 18 ezer hitelszerződést kezelnek és több mint 10 ezer gazdát finanszíroznak, egyúttal piacvezetők az Agrár Széchenyi Kártya közvetítésében, háromból két ügyfél a Takarék csoportnál veszi igénybe az államilag támogatott hitelkonstrukciót.
Vida József elmondta: az élelmiszergazdaság hitelállománya dinamikusan nő, már meghaladja az 1200 milliárd forintot. A bankcsoport agrárállományának növekedése az elmúlt két évben meghaladta a piaci átlagot, így hitelállományuk már több mint 180 milliárd forintot tesz ki, piaci részesedésük 22,3 százalékot ér el, ezt 2023-ra 25 százalékra szeretnének növelni.
A Takarékbank elnök-vezérigazgatója kifejtette: a dinamikus bővüléshez az is hozzájárul, hogy a pénzintézeti csoport aktívan részt vesz a Vidékfejlesztési program beruházásainak finanszírozásában; eddig több mint ezer beruházás megvalósulásához járultak hozzá, és csaknem 45 milliárd forint értekben kötöttek finanszírozási szerződést.
Kiemelte, hogy az új üzletág projektje öt városban indult el májusban, amelyet a takarékok október végi egyesülését követően az egész országra kiterjesztenek. Hét, történelmileg és földrajzilag összetartozó térségből alakították ki a régiókat, amelyekben 58 agrárcentrum nyílik meg, 200 ügyintézővel.
Hollósi Dávid, a bank agrárüzletágának vezetője rámutatott: a hálózat a teljes agrárügyfélkör kiszolgálását üzemmérettől függetlenül ellátja, de emellett minden, a 200 hektár üzemméretet elérő vagy meghaladó szántóföldi termelőhöz és az állattenyésztő, kertész, szőlész-borász vagy élelmiszerfeldolgozó ügyfélhez agrárügyfél-kapcsolati menedzsert delegálnak, akik a telephelyükön szolgálják ki a partnereket.
Új hitelterméket vezetnek be a termőföld-vásárláshoz, a forgóeszköz-szükségletet az Agrár Széchenyi Kártya program, a normatív támogatások előfinanszírozása biztosítja, a beruházásokat tekintve a telephelyfejlesztés, géplízing és a termőföld-hitelezés lesz a legfontosabb szolgáltatás.
A Takarék Csoport csaknem 2500 milliárd forintos konszolidált mérlegfőösszege és 6,5 százalékot meghaladó piaci részesedése alapján Magyarország ötödik legnagyobb bankcsoportja. A Takarék Csoport jelenlegi tagjai a Takarékbank Zrt., 11 regionális központú takarékszövetkezet, az integrációs üzleti irányító szervezet – korábbi nevén: központi bank – az MTB Magyar Takarékszövetkezeti Bank Zrt. A csoport tagjaként működik a Takarék Kereskedelmi Bank Zrt. és a Takarék Jelzálogbank Nyrt., valamint faktorálással, lízinggel, informatikával, alapkezeléssel és más kiegészítő pénzügyi szolgáltatásokkal foglalkozó társaságok, leányvállalatok.
A Takarék Csoport 2019-2023-ra elfogadott üzleti stratégiája alapján 2019. október végével a 11 takarékszövetkezet, a Takarék Kereskedelmi Bank Zrt. és a jelenleg még regionálisan működő Takarékbank Zrt. az új kereskedelmi bankban egyesül. Ezzel az idei év végére a Takarékbank Zrt. mérlegfőösszege várhatóan több mint 2300 milliárd forintra nő, ügyfeleinek száma meghaladja az 1,1 milliót, és 750 fiókjával a legnagyobb országos fiókhálózatot üzemelteti majd a hazai pénzintézetek között. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
Magosz-főtitkár: a területalapú támogatások kivezetésével a hazai családi gazdaságokat kellene felszámolni
Ha a brüsszeli döntéshozók a jövőben kivezetnék a területalapú mezőgazdasági…
Tovább olvasom >2025-től új uniós előírás érinti a vizes élőhelyen gazdálkodókat
2025-től a Közös Agrárpolitika feltételességi szabályrendszere új Helyes Mezőgazdasági és…
Tovább olvasom >Idén sem lesz hiány hazai sütőtökből
Már megjelent a boltokban a magyar sütőtök, az egészséges őszi…
Tovább olvasom >További cikkeink
Csokiláz és pikáns rendelések – a magyarok így ünneplik a halloweent
Különleges rendelések és új édességtrendek Közép-Európában: egyre népszerűbbek az intim…
Tovább olvasom >KSH: Az élelmiszeripar értékesítési árai 0,9 százalékkal emelkedtek
Szeptemberben az ipari termelői árak átlagosan 0,9 százalékkal magasabbak voltak…
Tovább olvasom >Saját kézzel, ötévente, fehérre – így festik otthonukat a magyarok
A magyarok, csehek és szlovákok festési szokásait térképezte fel a…
Tovább olvasom >