A szükséges plusz, IV.

Szerző: trademagazin Dátum: 2010. 06. 17. 08:00

Sorozatunkban olyan ötleteket, elgondolásokat mutatunk be az olvasóknak, amelyek nem illeszkednek a hagyományos vendéglátás gyakorlatába, de segítenek az étterem forgalmának, sőt sokszor ismertségének növelésében is.Ki ne szeretné, ha labdával ismerkedő fiának Gera Zoltán tanítana cseleket, közben pedig Ranschburg Jenő elmondaná neki, mit játsszon a sráccal este. Mindent a legjobb forrásból! Erre az elvre alapozza a miami Modern Seafood Bistro séfje, Allan Susser hetente egyszer, péntek délután 5 és 6 között tartott interaktív találkozóit. Az érdeklődőkkel töltött óra abban különbözik a hagyományos főzőtanfolyamoktól, hogy ez ingyenes, de a rá jelentkezők közül előnyt élveznek az étterem törzsvendégei.

Chef Allen valóban hiteles tanítója a gasztronómia tudományának, a városban sokan tudják, hogy számos szakmai díj tulajdonosa, s nem utolsósorban szórakoztató egyéniség. Tanórái során nemcsak a recepteket sorolva főz a vendégek előtt, de bevezeti őket az étterem legkedveltebb fogásai elkészítésének titkaiba, beszél a bennük használt fűszerekről és alapanyagokról, sőt, azok előkészítésének egyszerű módszereiről is. Tekintettel arra, hogy Allan Susser a Wine Spectator szaklap több elismerését is magáénak tudhatja, bemutatói végén bort is joggal ajánl az elkészített ételekhez.

A philadelphiai Open ChefAMe étteremben viszont havonta egyszer kívülállók kaparinthatják meg a konyha vezetését. Persze nem arról van szó, hogy a vendégek jelentkezhetnek, vagy kisorsolják őket a feladatra: a tulajdonosok a szakmához közel álló embereknek adnak bizonyítási lehetőséget. Minden hónap első hétfőjén meghívnak egy sikeres gasztrobloggert és egy, a szakmát felsőfokon tanuló, oktatói szerint reményteljes diákot, készítsék ők az aznapi vacsorát. És minthogy a kiválasztottak többnyire a törzsközönség előtt sem ismeretlenek, ezeknek az estéknek a látogatottságára sem lehet panasza a hely üzemeltetőinek.

Kapcsolódó cikkeink