A SZÉP kártyák vendégbarátabb felhasználását javasolja a Magyar Fürdőszövetség
A Széchenyi Pihenő Kártya jelenleginél vendégbarátabb felhasználását javasolja a szaktárcának a Magyar Fürdőszövetség, amely azt szeretné elérni, hogy a felhasználási területek, vendéglátás, szállás és rekreáció között nagyobb legyen az átjárhatóság, a kártyatulajdonosok akkor is válthassák meg belépőjüket a hazai gyógy- és wellnessfürdőkbe, ha a rekreációs zsebből már elfogyott a pénzük – közölte Vancsura Miklós, a Magyar Fürdőszövetség ügyvezető elnöke Sárváron az MTI-vel hétfőn.
Tapasztalataik szerint a fürdők látogatása a belföldi turizmusban az egyik fő utazási céllá lépett elő, az emberek ma már nem azért mennek el egy belföldi utazásra, hogy szállodában aludjanak, a legtöbbször valamelyik gyógyfürdőt, vagy élményfürdőt is fel akarják keresni.
Számtalanszor tapasztaltuk, hogy a vendég megy a pénztárba, SZÉP kártyával akarja megvásárolni a belépőjegyét, de nem tud fizetni, mert kiderül, hogy neki csak a vendéglátás és a szállás zsebbe van feltöltve pénz – fűzte hozzá Vancsura Miklós, aki egyben a Sárvári Gyógy- és Welnessfürdő igazgatója is.
Hozzátette: javaslatuk szerint az átjárhatóság csak a fürdőbelépőkre vonatkozna, érvelésük szerint ugyanis egyértelműen kimutatható, hogy a fürdők vonzzák egy-egy településre az idegenforgalmat és ez pozitív hatással van a vendéglátóhelyek és szállásadók forgalmára is.
A fürdők multiplikátor hatása 2,6-szoros, ami azt jelenti, hogy minden a fürdőkben elköltött forinthoz még 2,6 forint társul, amely más szektorban okoz forgalomnövekedést, legyen az a közlekedés, a vendéglátás, vagy az idegenforgalmi szálláshelyek, esetleg a beszállítók köre – mondta.
Vancsura Miklós utalt arra, hogy az elmúlt években a magyarországi fürdőkre több mint 100 milliárd forintot költöttek, ezért azok szolgáltatásai szinte mindenütt nagyon magas színvonalat képviselnek. A támogatási intenzitás általában 30-50 százalékos volt, a fejlesztéshez szükséges többi pénzt hitelekből, vagy kötvénykibocsájtásból teremtették elő a tulajdonosok, a hiteleket pedig most törleszteniük kell.
Vancsura Miklós elmondta: amennyiben a SZÉP kártya szabadabban felhasználható lenne fürdőjegy vásárlására, úgy számításaik szerint 15 százalékkal emelkedhetne a gyógy- és élményfürdők összesen mintegy 50 milliárd forintos éves árbevétele. Ebből az árbevételből éves szinten 17-18 milliárd forintnyi kerül vissza az állami költségvetésbe, s jelentős pénzt fizetnek a fürdők helyi adók formájában az önkormányzatoknak is. Mindezek mellett pedig az sem mellékes, hogy a hazai fürdőkben közvetlenül 7-8 ezer embert foglalkoztatnak, illetve közvetetten 20-25 ezer ember megélhetéséhez járulnak hozzá – fejtette ki. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Borravaló vagy szervizdíj
Gyakran nagy bizonytalanság övezi a témát: a mára szinte mindenhol alkalmazott…
Tovább olvasom >Az NTAK-ból már látszik: 16%-kal nőtt az utazók száma az őszi szünetben
Kiemelkedő utazási kedvet hozott hazánkban az október 26. és november…
Tovább olvasom >Magyar narancs: málna nem, füge és banán igen
A klímaváltozás miatt a Kárpát-medencében olyan növényfajok tűnhetnek el, amelyek…
Tovább olvasom >