A szaktárca csökkentené az élelmiszerek áfáját
A Vidékfejlesztési Minisztérium az alapvető élelmiszerek és a gabonafélék fogyasztási adójának mérséklésére tesz javaslatot – közölte a tárca élelmiszerlánc-felügyeleti és agrárigazgatási államtitkára a Zala megyei Bakon.
Kardeván Endre a Baki Agrocentrum első szántóföldi szezonnyitó rendezvényét megelőzően beszélt a javaslatról, amelynek megvalósítása a feketegazdaság csökkentését is eredményezné.
Kifejtette: más lesz az új kormány agrárstratégiája, szándékaik szerint ugyanis megőrizni és gyarapítani szeretnék a vidéki munkahelyeket, növelni az agrár- és élelmiszergazdaság versenyképességét, az élelmiszerellátás biztonságát, továbbá csökkenteni a kiszolgáltatottságot – közli az MTI.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Uniós adó jöhet az ultrafeldolgozott élelmiszerekre és az alkoholos üdítőkre – készül az EU első kardiovaszkuláris akcióterve
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >A Baltikum felé nyit a magyar élelmiszerexport
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >Ipari alkoholgyártás: sokkal több mindenben jelen van, mint gondolnánk
🎧 Hallgasd a cikket: Lejátszás Szünet Folytatás Leállítás Nyelv: Auto…
Tovább olvasom >
