A SABMiller közvetlenül a Foster's részvényeseinek tesz ajánlatot
Miután az ausztrál Foster's menedzsmentje elutasította a SABMiller felvásárlási ajánlatát, az angol sörgyártó cég közvetlenül a Foster's tulajdonosait veszi célba.
Június 20-án a SABMiller 10,1 milliárd amerikai dolláros, azaz részvényenként 4,9 ausztrál dolláros ajánlatot tett ausztrál szektortársára. A Foster's igazgatósága szerint azonban az ajánlat nem volt megfelelő, ezért visszautasította azt. Az ausztrál cég papírjaival egyébként ma 4,96 ausztrál dolláros áron kereskedtek.
A SABMiller a visszautasításra reagálva kijelentette, hogy „az ajánlat kedvező volt, azt a Foster's igazgatóságának el kellett volna fogadnia.” Ezért a londoni cég közvetlen ajánlatot fog tenni a Foster's tulajdonosainak – írja az mfor.hu.
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Rangos díjakkal ismerték el a SPAR kevesebb műanyagot igénylő, innovatív csomagolási megoldását
Két rangos díjjal tüntették ki a SPAR Magyarország innovatív csomagolástechnológiáját.…
Tovább olvasom >Távozik a Szerencsejáték Zrt. elnök-vezérigazgatója
Távozik a posztjáról a Szerencsejáték Zrt. elnök-vezérigazgatója március 5-ével –…
Tovább olvasom >Hungexpo: több mint 23 ezer látogató kereste fel a Utazás+ Kiállítást és a Budapest Boat Show-t
Több mint 23 ezer látogató kereste fel a 47. Utazás+…
Tovább olvasom >