A rozé- és borkedvelőket várja a Rosalia borünnep
Széles borkínálattal, rozékkal, habzó borokkal, pezsgővel, színes gasztronómiai és zenei kínálattal, szakmai előadással és mustrával várja vendégeit a Rosalia rozé és pezsgő kert május 9. és 11. között a fővárosban.
Több mint ötven borász borait, kiemelten a rozékat és a hozzájuk illeszkedő ételeket, desszerteket kóstolhatják meg a vendégek az ingyenes fesztiválon a Gesztenyés kertben – tájékoztatták a szervezők az MTI-t.
A zenei színpadon mindhárom napon koncertek szórakoztatják a közönséget. Fellép az Irie Maffia, a MagyarVista Social Club és az iLLfon gT is.
Számos gyerekprogrammal is készülnek a szervezők. A kicsik KRESZ-parkban elektromos kisautókkal próbálhatják ki, milyen autót vezetni és közlekedni. Megtanulhatják a kenyérsütés fortélyait, kézműves foglalkozáson parafadugókból készíthetnek játékot. Koncertekkel és zenés táncbemutatóval is szórakoztatják a gyerekeket.
A teljes rozékínálatot bemutatják az éves magyar rozémustrán: a borászok személyesen kínálják boraikat. A nagyobb szakmai elmélyülésre vágyók szombaton beiratkozhatnak a Törley Pezsgő Egyetem kóstolóval egybekötött előadására is. A mustrára és az előadásra elővételes jegyek válthatók a www.rosalia.hu internetes oldalon, ahol a rendezvény részletes programja is megtalálható. (MTI)
Kapcsolódó cikkeink
További cikkeink
Történelmi utazás a magyar bor nyomában – Egerben folytatódik a Rubicon és az MKIK előadássorozata
Május 15-én Egerben folytatódik a Rubicon Intézet és a Magyar…
Tovább olvasom >Gulyáságyúval és tacskófutammal indul a food truck szezon
Több száz éves „food truckok” érkeznek a Kincsem Parkba –…
Tovább olvasom >Május 13-án startol a 44. Országos Borverseny – Dr. Nagy István agrárminiszter fővédnöksége mellett nyitják meg a rangos eseményt
A Hegyközségek Nemzeti Tanácsa (HNT) 2025. május 13-án rendezi meg…
Tovább olvasom >