A Revolut egyre komolyabb lépéseket tervez Magyarországon
A Revolut fintech vállalat, amely önmagát technológiai vállalatként definiálja, jelentős előrelépéseket tett Magyarországon. A mobiltelefonos és kártyás pénzügyi műveleteket kínáló cég nemrég elérte az 1,5 millió magyar ügyfelet, és továbbra is dinamikusan növekszik. Léder Tamás, a Revolut hazai vezetője szerint egy év alatt 53%-kal bővült az ügyfélkör, és hetente átlagosan 18 ezer új felhasználó tölti le az applikációt, a tranzakciók száma pedig megközelíti a havi 25 milliót.
Antoine le Nel, a Revolut növekedési és marketing igazgatója elmondta, hogy a cég célja a 2 millió magyar ügyfél elérése, valamint a régióban 15 millió ügyfelet kívánnak megszólítani. E célok eléréséhez a cég azt is fontolóra veszi, hogy fióktelepet nyit Magyarországon. Ez a lépés komoly változásokat hozhat a szolgáltatások terén, hiszen a Revolut magyar ügyfélszolgálatot és panaszkezelést is biztosítana, valamint lehetőséget nyújtana arra, hogy a magyar ügyfelek hazai bankszámlaszámmal rendelkezzenek.
A fióktelep megnyitása különösen azért lenne fontos, mert a Revolut ezáltal jobban alkalmazkodhatna a magyar pénzügyi szabályozásokhoz, például az azonnali fizetési rendszerhez vagy a QR-kódos fizetésekhez. Ugyanakkor a szorosabb magyarországi kontroll is új kihívásokat jelenthet, hiszen a helyi szabályozók szigorú követelményeket támasztanak a pénzügyi szolgáltatók felé, és a Revolutnak olyan illetékekkel és adókkal is szembe kell néznie, amelyek eddig kevésbé érintették.
A Revolut jelenléte az elmúlt években jelentősen felpezsdítette a magyar pénzügyi piacot, és a hazai bankok is számos újítást vezettek be ennek hatására. Például ma már szinte minden nagyobb magyar bank kínál olyan számlavezetést, amely ingyenes vagy jövedelem-feltétellel ingyenes, így igyekeznek lépést tartani a Revolut árazási politikájával. Ugyanakkor a Revolut előnyei közé tartozik, hogy nem hárítja át az ügyfelekre a pénzügyi tranzakciós illetéket, és a bankkártya használatáért is kedvezőbb díjakat kér.
A magyar bankok számos területen felzárkóztak a Revolut mögé, például a kedvező devizaváltási árfolyamok terén, és több bank is megnövelte az ingyenesen átváltható havi devizakeretét. A Revolut azonban továbbra is népszerű a magyarok körében, különösen a külföldi használat során, hiszen idén nyáron közel 70 milliárd forintot költöttek el a magyar ügyfelek külföldön a Revolut alkalmazásával.
A Revolut magyarországi fióktelepének megnyitása új lendületet adhat a szolgáltatások fejlesztésének, hiszen a cég jobban igazodhatna a magyar piac sajátosságaihoz. Ezáltal a Revolut ügyfelei többek között ingyenes és azonnali QR-kódos utalást, magyar szabványoknak megfelelő fizetési kérelmeket, valamint a magyar piacon is elérhető hitelezési szolgáltatásokat élvezhetnének.
A fióktelep megnyitása ugyanakkor lehetőséget teremtene a Revolut számára, hogy szorosabb kapcsolatot alakítson ki a magyar szabályozó hatóságokkal, és jobban megfeleljen az általuk támasztott követelményeknek. Ezzel együtt a magyar ügyfelek számára is előnyös lenne, ha a cég magyar nyelvű ügyfélszolgálatot biztosítana, ami megkönnyítené az esetleges problémák kezelését.
A Revolut magyarországi fióktelepének tervezett megnyitása komoly hatással lehet a hazai pénzügyi piacra, és tovább erősítheti a versenyt a bankok között. A kérdés az, hogy a Revolut és a magyar bankok közötti versenyben melyik fél lesz képes gyorsabban alkalmazkodni az ügyfelek igényeihez és a piaci változásokhoz.
Kapcsolódó cikkeink
Növekvő biztonságtudatosság az online vásárlásban
A Pepita.hu legfrissebb felmérése szerint a magyar online vásárlók egyre…
Tovább olvasom >Nyitottak a német vásárlók a biometrikus azonosítással történő fizetésre
Egy friss Mastercard-felmérés szerint a német fogyasztók 43%-a nyitott arra,…
Tovább olvasom >Bank360: Záporoznak 2025 januárjától a fontos pénzügyi változások, itt a lista
Felsorolni is nehéz, mennyi változás történik a mindennapi pénzügyeinkben 2025.…
Tovább olvasom >További cikkeink
KSH: januárban 5,5 százalékkal haladták meg átlagosan a fogyasztói árak az előző év azonos hónapi értékeket
2024. januárhoz viszonyítva az élelmiszerek ára 6,0 százalékkal nőtt, ezen…
Tovább olvasom >Nagy Márton: A januári magasabb fogyasztói árszint átmeneti jelenség
Nagy Márton szerint elfogadhatatlan a magas élelmiszerinfláció, a kormány minden…
Tovább olvasom >NGM-szóvivő: január utolsó napjaiban már korrigáltak az árak
A KSH közlése szerint 2025. januárban a fogyasztói árak átlagosan…
Tovább olvasom >