A PepsiCo a Sabra és az Obela kizárólagos tulajdonosává válik
A PepsiCo bejelentette, hogy teljes egészében megszerzi a Sabra Dipping Company, LLC (Sabra) és a PepsiCo-Strauss Fresh Dips & Spreads International GmbH (Obela) vállalatokat, miután felvásárolja a fennmaradó 50%-os tulajdonrészt is. Ezzel a PepsiCo lesz a Sabra és az Obela kizárólagos tulajdonosa – mutat rá az ESM magazine.
A friss mártogatósok piacának vezető szereplője
A Sabra és az Obela közös vállalatokként működtek a PepsiCo és a Strauss Group között: a Sabra az Egyesült Államokban és Kanadában, míg az Obela Ausztráliában, Új-Zélandon és Mexikóban tevékenykedik. A Sabra, amely New York-i központtal működik, mára az amerikai hummuszpiac vezető szereplőjévé nőtte ki magát, közel 400 millió dolláros (384 millió eurós) kiskereskedelmi forgalmat generálva.
Az Obela, amely Genfben található, a nemzetközi piacokon, különösen a friss mártogatósok és krémek kategóriájában vált ismertté.
A PepsiCo stratégiája: bővítés és innováció
Steven Williams, a PepsiCo Foods North America vezérigazgatója elmondta, hogy a vállalat célja az élelmiszer-portfóliójuk folyamatos fejlesztése és a fogyasztók növekvő igényeinek kielégítése, különösen az egyszerű, tápláló ételek és a kényelmes, útközbeni fogyasztásra szánt termékek terén.
„A tápláló, egyszerű ételek, például a hűtött mártogatósok és krémek olyan területet képviselnek, ahol régóta bővíteni szerettük volna jelenlétünket az Egyesült Államokban és Kanadában” – nyilatkozta Williams.
Az ügylet lehetővé teszi a PepsiCo számára, hogy tovább gyorsítsa az innovációt és fejlessze kínálatát, igazodva az észak-amerikai fogyasztók változó igényeihez.
Nehézségek közepette is előre
A PepsiCo októberben meglepetésszerű csökkenést jelentett be harmadik negyedéves bevételeiben, és visszavágta éves értékesítési növekedési előrejelzését. Ennek oka az észak-amerikai fogyasztók óvatosabb költési szokásai, amelyek csökkentették a szénsavas üdítők és a Frito-Lay snackek iránti keresletet.
Ennek ellenére a PepsiCo optimistán tekint a jövőbe, és a Sabra és az Obela márkák integrálásával tovább kívánja erősíteni pozícióját az élelmiszerpiacon. Williams hangsúlyozta, hogy hálásak a Strauss Grouppal való hosszú és sikeres együttműködésért, és izgatottan várják a következő fejezetet a Sabra és az Obela történetében.
Kapcsolódó cikkeink
Új energiaitalokkal bővíti kínálatát a Starbucks az USA-ban
A világ legnagyobb kávézólánca, a Starbucks új energiaital-termékcsaláddal erősít az…
Tovább olvasom >Néha majd főétkezünk!
A snackelést cikkünk elsősorban a paradigmaváltásra számítók szemszögéből vizsgálja. A…
Tovább olvasom >Közel 2 milliárd dollárért veszi meg a PepsiCo a Poppi márkát
Nem sokkal azután, hogy a Coca-Cola bevezette első prebiotikus üdítőmárkáját…
Tovább olvasom >További cikkeink
A piaci kihívások mellett is növekedni tudott a BioTechUSA-cégcsoport
Közzétette éves jelentését a tisztán hazai tulajdonú BioTechUSA-cégcsoport: a gazdasági…
Tovább olvasom >Több mint 13 tonna adomány gyűlt össze a NOE és a CBA közös húsvéti akcióján
Több mint 13 tonna adomány gyűlt össze a Nagycsaládosok Országos…
Tovább olvasom >Megnövelt kapacitással segíti a húsvéti visszaváltást a MOHU
Az ünnepek közeledtével várhatóan a boltok forgalma növekedni fog, így…
Tovább olvasom >